Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meglehet tanulni szépen és...

Meglehet tanulni szépen és gyorsan szólózni vagy arra inkább születni kell?

Figyelt kérdés
Két éve gitározok, mindig is szerettem volna eljátszani olyan szólókat mint ami az ACDC, Guns n Rosesban van, de egyáltalán nem megy. Az ujjaim nem képesek úgy mozogni. Elkezdtem tanárhoz járni, de az akusztikuson tanít, ráadásul lazább műfajokat játszik ő. Soha nem lehetek szóló gitáros igaz?

2013. máj. 11. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg. Az ACDC meg Guns szólók amúgy kifejezetten a lassú szólók kategória.
2013. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 év kevés ehhez. Anno én sem hittem, hogy meg lehet tanulni. Most sem vagyok profi, de egyre jobb. :)
2013. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hozzáállás+gyakorlás kérdése.
2013. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Senki se úgy született, hogy tudott gyorsan szólózni :)
2013. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szinte csak most kezdtem, de egyvalami nagyon megragadt az olyan oktatóanyagokból, amik nagyravágyó későn kezdőként pont engem céloztak meg.


Skálázz.


Lassan, de tökéletesen.


Nem, ne gyorsíts, csak ha igazán tökéletes, és még kényelmes is.


Persze nem érdemes senki szerint tolni a skálát untig, de ha megnyugvásként át is térsz játékra (amit ugye szintén lassan, inkább tökéletes és könnyed legyen), akkor valahogy hozz ki napi félórányi skálázás-szerűséget minimum. Azért -szerűség, mert zenész vagy, végtelen a fantáziád, olyan alapfogáson nyugvó gyakorlatot csinálsz, amilyet csak szeretnél.


Még egy apróság, lehet, hogy nem segít, csak az én kezdő meglátásom: nekem akkor kezd menni valami, amikor hagyom neki. Kell előtte törődnöm azzal sokat, hogy ne téves technikával lássak neki, de ha elkezdem, akkor az onnantól flow. Tehát csak zene és időn kívüliség...

2013. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Meglehet tanulni,ez természetes.

DE!

olyat soha nem fog tudni senki mint Angus,játszhatja gyorsabban,keményebben,lazábban azt a tudást és stílust nem lehet utánozni!

2013. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs,hogy vmit ne lehessen eljátszani...
2013. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valaki gyufaszálakból épít hajót. Csak idő és türelem kérdése minden. Ami ugyan egyszerűnek hangzik, de nem az.:)
2013. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!