Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az Eurovíziós dalversenyt...

Az Eurovíziós dalversenyt miért befolyásolja ennyire a politika?

Figyelt kérdés

Tegnap este néztem a döntőt és teljesen megdöbbentett mennyire befolyásolja a politika. Az eddig is oké volt, hogy valamilyen az országok közötti szimpátia is beleszól, de hogy ENNYIRE! Konkrétan meg tudtam -még én is- jósolni a végére, hogy ki kire fog szavazatokat leadni. Arra magasról tojnak, hogy milyen a dal, csak a különböző kapcsolatok számítanak...Minden szláv egymásra dobta a szavazatát és persze senki se lepődött meg azon, hogy Románia és Moldova oda-vissza szavaztak egymásra és hogy minden volt Szovjet tagállam az élmezőnybe nyomorgatta magát. Azért voltak kellemes pillanatok, mondjuk, hogy az északi népek egy részét meghatotta a mi kis dalunk.

Ennek az egésznek viszont még sem erről kéne szólnia! Eredetileg tényleg azért indult, hogy közelebb hozza Európa népeit a zene által. Én is ezért élvezem annyira, mert láthatom, hogy máshol milyen zenészek vannak. Talán (bár ez az én egyéni véleményem) ennek tényleg csak a zenéről és arról kéne szólnia, hogy egy jót bulizzon együtt Európa és ne itt is vérre menő verseny menjen az első helyért, vagy gyűlöljük a másikat -csak azért mert én görög vagyok te meg török- és ne adjak arra, amivel az adott ország zenésze előállt. Mit gondoltok erről?



2013. máj. 19. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez van.

Amúgy az se fura kicsit se, hogy először csak úgy gondolunk egyet és hazaengedünk egy gyilkost, majd pár hónappal később az ő országuknak adunk max pontot az eurovízión... A felsőbb hatalmak nagyon akarnak valamit Azerbajdzsántól :D

2013. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlen az se, hogy zeneileg analfabéta, nulla tudású embereket/zenekarokat küldenek ide playback-elni. Hisz ez a része senkit nem érdekel. Az egésznek a lényege a politika.
2013. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A politika mindent befolyásol és minden a politikáról szól még ha nem is veszed észre eggyes dolgokban!


Északi népek egy részét meghatotta a mi kis dalunk?

Érdekes hogy egy direkt meleg és bohócnak öltöztetett egyén hatotta meg öket a normális ember elszörnyed egy ilen ember láttán bármit énekel!

Nagyon érezhetö az is hogy csak azért öltöztetik így hogy felfigyeljenek rá és hogy kicsit kitünjön a sok alkalmi celeböl ami ö is!

2013. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem értünk egyet, de azt hiszem nem az ő személyéről kell most veszekednünk, mert mindenkinek meg van a véleménye és ez így szép. Én úgy gondolom, hogy nem baj, ha az emberek foglalkoznak a politikával, mert annál kevésbé lesznek átverhetők a hatalmasságok által, de abban is biztos vagyok, hogy húzni kell egy határvonalat. Egyébként is, nem hiszem, hogy pont azzal fog halálos csapást mérni az egyik ország a másikra, hogy nem ad pontot egy dalra. Ez inkább olyan, mint a hisztis gyerekek, akik kavicsokkal dobálják egymást. Ez pont egy olyan verseny, ahol mindenki azonos esélyekkel indul: tehetséges énekesek ott is felbukkanhatnak, ahol nincs olyan sok pénz.

A verseny minőségének csökkenését annak tudom be, hogy valahol már ilyen zenére van igény :( Bár tegyük hozzá, hogy a nem olyan jól megkomponált zenére is lehet szórakozni, ha van hangulata.

2013. máj. 19. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
mert ennek köze sincs a zenéhez.
2013. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, de miért? Mert én azért szeretném látni benne, és szeretném azt hinni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Csak azt nem értem, hogy miért kell minden nemzetközi dologba belevinni a nacionalizmust.
2013. máj. 19. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!