Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni énekelni?

Meg lehet tanulni énekelni?

Figyelt kérdés

Bocsi ha a kérdésem hülyén hangzik,de arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek lenne-e esélyem énekelni.Nagyon szeretnék de nem is tudok,nem is merek.Úgy vagyok vele,hogy hallom,hogy hamis de nem tudom,hogyan képezzem úgy a hangokat,hogy jó legyen.Sőt szerintem a hangokat is ki tudom énekelni csak nem tudom irányítani mikor melyiket :D Van erre valami módszer?Gyakorlat?Akármi??


Ahányszor hallgatok egy zenét mindig elképzelem én hogy adnám elő:hova mennék a színpadon,mikor mit csinálnék stb.

Nem akarok híres lenni,mert a sztároknak nincs magánéletük+egy csomó hazugságot terjeszt el róluk a drágalátos búlvársajtó (ahogy én hívom szemét).Csak a magam esetleg családom barátaim szórakoztatására szeretnék megtanulni,ha lehet :) 13/L


Ui.:Michael Jackson és a Guns N' Roses a kedvenceim :D



2013. máj. 29. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Hidd el sztárnak lenni nem rossz dolog:)

vagyis nagyon jó érzés lehet hogy sok ember a pletykalapok ellenére is támogat és szereti a hangodat :)

a bulvárral nem kell foglalkozni,és akármikor kiírhatod vagy interjúban elmondhatod hogy ez és ez a cikk hamis.

A hangodat úgy fejleszd hogy írd le a szöveget,és mondogasd magadban és halgasd hozzá a zenét sokszor-szokszor

és ha sokszor meghalgatod(és van hozzá füled) akkor a ritmus beleragad a fejedbe és könnyebb lesz!


én rendszeresen jártam énekversenyekre és (színészkedni is szoktam)

jártam 2 évet angol énekkara(nem szeretem a magyar zenét)

és ha megakarok tanulni egy dalt ezt használóm:


1.meghalgatom egy párszor az eredeti zenét

2.megnézem a klippet szöveggel.

3.megnézem a klippet magyar szöveggel.

4.leírom a szöveget(én a tabletembe szoktam írni)

5.eléneklem a szöveget az előadóval eggyütt egy párszor.

6.ha már jól megy (tudod az előadóval

2013. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi,folytatom:


ha tudod az előadóval egy ütemben énekelni megpróbálhatod egyedül is,figyeld hogy ejti ki a szavakat az előadó és hogy hangsúlyozza stb stb...


remélem hasznos volt,helló

2013. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Huu én is imádom MJ-t és a Guns N' Roses-t:DD nekem is a kedvenceim:D


Tehát. Kell egy alap adottság, ha jó hangszíned van és tudod szabályozni a hangokat... az nem árt... őszintén, én nem tudom, ez hogy lehetséges:D nekem is van, hogy 1-2 hang félresikerül, de akkor próbáld meg csak azt a hangot énekelni, és aztán tovább:) sok sikert!

2013. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha van hozzá tehetséged, de amúgy szerintem megtanulni meg lehet, csak legfeljebb nem fogja élvezni a hallgatóságod, de szerintem ha szeretsz énekelgetni, akkor ez ne zavarjon!


Gyakorlattal sok minden fejleszthető, bár ha nincs veleszületett tehetség, akkor nagyon magasra nem fogsz vele törni, de látom, nincsenek is ilyen ambícióid, meg írod, hogy nem mersz mások előtt...nem tudom, van-e lehetőséged pl. egyedül gyakorolni, mert az szerintem nagyon fontos!


A másik: igaz, hogy néha nagyon torzít, de érdemes felvenned a énekedet hangszalagra, majd visszajátszani magadnak, mert az egyik legfőbb kritikus a saját felvételed!


Gratulálok a választásaidhoz, a G'N'R és Mike is kiválóak ;)Michael mondott valami nagyon fontosat egyszer: a dal már azelőtt megszületett, hogy előadnád, tehát az énekes közvetítő. Érzed-e magadban, hogy közvetítő lennél? Érzed-e a zenét, mert a technika csak egy dolog, azt meg lehet tanulni, de a dallal kapcsolatos érzéseknek a szívedből kell jönniük!

2013. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

MICHAEL JACKSON

A KIRÁLY <3

2013. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!