Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elsősorban Metallica zene...

Elsősorban Metallica zene játszásához milyen pedált ajánlotok?

Figyelt kérdés
A Metallicások(Kirk,James) mit használnak?

2013. jún. 1. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs annyi pénzed amennyit ők effektekre költenek.Én milyet ajánlanék neked ? Semmit. Jackson RR24-esemet közvetlenűl a kis fos Marshall MG15FX-be dugom és pontosan úgy szól ahogy a Metallica.Egy kórus pedál nem árt ha van meg egy lábkapcsoló amivel tudod állítani torzítottról cleanre azt ennyi.Leginkább a jó erősitő beállításokon múlik.Youtubeba írd be,hogy Kirk Hammet amp settings.
2013. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a választ!De szerintem akkor veszek vmi torzító pedált.(pl Boss MT2)
2013. jún. 2. 08:23
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

MT2-nél szarabb gitár nem sok van, úgyhogy elég fölösleges vásárlás.

Egy jó gitár kell EMG-kel, meg egy normálisabb high gain erősítő.

Pedálból az egyetlen amit Kirk használni szokott az egy wah pedál szólókhoz, azt is csak azért, hogy elfedje, hogy nem tud gitározni... :)

2013. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"MT2-nél szarabb gitár"

szarabb pedál.

2013. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dimebag se tudott gitározni azért használt wah pedált mi?-.-Nem tudom a wah pedálhoz mi köze ahhoz,hogy valaki nem tud gitározni.Legjobb tudomásom szerint egy effekt pedál nem arra jó,hogy helyetted gitározzon.
2013. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

akkor nézd meg a tankcsapda korábbi albumain, ahogy cseresznye 3-4hangból milyen menő szólót varázsol egy wah pedál segítségével :D persze hogy nem arra való, lehet azt ízlésesen és szépen használni, de van akinek csak egy eszköz arra, hogy szarból várat építsen.


kérdező, jól sejtem hogy te vagy aki napok óta ezeken a pedálokon pörög?:D elárulom, egyiknek sem lesz metallica hangzása, vegyél egy pedált aminek tetszik a színe, amit megkapsz olcsón, aminek szebb rajz van a dobozán, aztán majd kitapasztalod hogy mire való, és miért jó, most így látatlanban úgysem tudjuk hogy nálad hogy fog szólni, hogy mit keresel, hogy milyen cuccod van hozzá. nézz szét gitarshop.hu-n, hogy ha mindenképp kell az a pedál, legalább használtan vedd meg, hogy jó áron tovább is tudd adni

2013. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó válaszadó.

Hitetlen 66:Hát azért ne mondd már,hogy kirk nem tud gitározni...

2013. jún. 2. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Látom egyeseknek igen nehezen megy a szövegértés.

Egy szóval sem mondtam, hogy a wah pedál arra való, hogy elfedje vele az ember, hogy nem tud játszani.

Azt mondtam, hogy Kirk erre használja.

Hogy Dimebag, hogy jön ide azt végképp nem értem...

És de, Kirk nagyon is gyenge gitáros sajnos.

Hetfield nagyságrendekkel jobb nála, feszesebb, pontosabb, technikásabb.

Kirk még a Master idején tudott valamit, csak sajnos valamiért azóta nem fejlõdött, hanem visszafejlõdött.

Persze, aki nem gitátozik sok-sok éve, az csak azt hallja, hogy "váó, micsoda õrült szólói vannak", de aki ért hozzá az hallja, hogy nagy kása és kamu az egész.

2013. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy jön ide Dimebag,hogy ő is előszeretettel használta a wah pedált és Kirk az And Justice for All idejében volt fénykorában egyértelműen.Azóta nem mondanám visszafejlődésnek inkább visszavett a tempóból,szerintem egyszerű de jól hangzó szólókat még képes volt írni a St.Angerig.Mondanám,hogy a Ride The Lightning szólója nem kása de azt Mustaine írta D:
2013. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ekkora hülyeséget régen olvastam. Persze hogy van erre pedál, analóg és digitális is. Nekem egy analog Hyper metal van. Boss. Na ezt ha rátolom a fullcsövesre akkor ugyanúgy röfög mint Kirk kezében.
2021. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!