Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tehetnék, ha nem szeretek...

Mit tehetnék, ha nem szeretek hegedülni?

Figyelt kérdés

9 éves koromban be szerettem volna iratkozni a zeneiskolába, és fel is vettek hegedülni. Akkoriban a hegeülés volt minden álmom. Már 5 éve tanulok, a tanárom szerint rendkívül jó és érzékeny hallásom van, ezért nem szeretné, ha abbagynám a hegedülést. Csak egy a baj. Már több mint egy éve fontolgatom, hogy abbahagyom, és átmegyek zongorára, és már el is döntöttem, valahogy meg kell oldanom, hogy zongorán tanulhassak. Mikor 13 éves voltam, nem vettek fel "már túl idős vagy hozzá, hogy elsajátítsd a zongorához szükséges készségeket, és már amúgy is túl sok jelentkező volt idén" ürüggyel...

Mindenki, aki ránéz a kezembe, az az első reakciója, hogy" jesszusom, de hosszú újjaid vannak!"

Anno mindenki erősködött, hogy zongorázni tanuljak, mert hosszú ujjaim vannak, de én nem hagytam magam, és hegedülni mentem, amit mára már ezerszer megbántam. Most volt a felvételi a. Zeneiskolába, és félek, hogy jövőre a felvételen nem vennének fel, csak ha én is lefizetnék egy tanárt, amire nekem nincs pénzem, a magántanár meg még annál is drágább.

Mit tegyek?! 14 éves vagyok, nem sokára. 15/L



2013. jún. 3. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hegedülni tanulok.(nem mindig van hozzá sok kedvem)Szerintem ha megoldható akkor tanuld mindkettőt egyszerre.Én azért nem hagyom ott a hegedülést,mert nem felejtem hogy mért iratkoztam be,hogy akkor mennyire szerettem volna és ha kiiratkozok akkor talán majd később bánni fogom.(és a tanáromat sincs szívem ott hagyni)Szerintem próbáld meg felidézni magadban azt hogy mit szeretél benne,és ha végképp nem megy akkor nem érdemes tovább folytatni. :)(az én tanárom azt szokta mondani hogy sosem késő elkezdeni)

16/L

2013. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a hegedülést ;) Am én meg itthon hobbi szinten szintetizátorozom, az meg olyan, mint egy kicsi, könnyen hordozható zongora:)
2013. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából, már régóta fontolgatom a dolgot, hogy abbahagyjam a hegedülést, csak félek, hogy majd megbánom. Kettőt pedig csak nagyon magas tandíjjal tanulhatok a zrneiskolában, mert az állam, csak egy hangszer tanulását finanszírozza, de már talán azt sem sokáig.

Egy hangszerel évente 20 000 Ft aszt hiszem, 2 hangszerrel pedig 100 000 Ft felett van a tandíj azt hiszem. És nekem most jelenleg ruhára sem nagyon van pénzem, lyukas cipőben járok, úgyhogy ezt nem tudnánk anyagilag megengedni. Szóval választanom kell a két hangszernközött, majd hogyha végleg a zongora mellett döntők, aminek nagyon nagy az esélye, akkor az is kérdéses, hogy felvesznek-e, mert tavaly csak olyan diákokat vettek fel, akik korrupt módon lefizették a tanárokat...

2013. jún. 3. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megbánnád,hisz nem hiába tanulod 5 éve.És ha nem is biztos az hogy zongorára felvesznek akkor szerintem ne kockáztas. :)
2013. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy lenne, hogy anyával bemegyünk és beszélünk az egyik tanárral, kérdezősködünk egy sort, és ha nem jön össze, maradok hegedűn, és majd keresünk valakit, aki segít elindulni a zongoratanulásban, amíg nem adódik egy komolyabb lehetőség. Elvégre fontosabb dolog, és nagyobb érték, ha az ember szépen játszik egy hangszeren, mint hogy drága márkás cipőben illegjen billegjen, amit majd úgy is kinő, vagy elfeslik a szövete, addig tehetséged megmarad egy életre.
2013. jún. 6. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálatok is biztos van olyan, hogy alapvizsga. A hatodik éved végén kapod róla a papírt, olyan mint egy átlag vizsga. Azt még csináld meg! Soha nem tudhatod, hogy később mennyire fogod megbánni! Én is hegedűs vagyok, tudom mit beszélek, és mit érzel. Sokszor akartam ott hagyni, de nem tettem. Mert tudtam, mért szerettem bele, és kellett az alapvizsga. Hitetgettem magam azzal, hogy az alapvizsga után végleg vége. Hát... nem így lett.
2013. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok... :D

Már 7 éve tanulom. 15 vagyok, és nem bántam meg, hogy nem hagytam ott.

2013. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, lehet egyszerre hegedülni, és zongorázni is. 2 éve zongorázok, 1 éve hegedülök, 5 éve klarinétozok. Jövőre teszem le a klarinét alapvizsgát, és Hegedűvel felvételizek a konziba. (most a 4. év anyagánál tartok) ;)


Ne hagyd abba! És ha a zongora tényleg a te hangszered, össze fog jönni!


14/L

2014. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!