Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitáros vagyok, és...

Kezdő gitáros vagyok, és választás előtt állok. Milyen gitárt válasszak?

Figyelt kérdés

Balkezes vagyok, ezeket néztem eddig: Epiphone G-400 PRO LH, Vintage LV100, Cort X11 LH.


Vélemény/tapasztalat? Melyiket éri megvenni? Körülbelül egy árkategória, pár ezres különbséggel.



2013. jún. 5. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A Cortra szavazok. Haveromnak is az van, nagyon jó.
2013. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még egy lehetőség beúszott: Vintage VS6.


Köszi a válaszod! :)

2013. jún. 5. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
A Cortot biztos nem venném meg, mert csavarozott nyakú és a faanyaga se olyan minőségi, mint a másik kettőnek. Mindenképpen a Vintage és az Epiphone-ok közül választanék. Én mondjuk a Vintage-et választanám a formája miatt, meg azért, mert már játszottam a jobbkezes tesóján és nagyon kényelmes gitár volt. Epiphone-ról ilyen tapasztalatom nincs. Szerintem ha tudsz menj el egy hangszerboltba és próbáld ki őket.
2013. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a csavarozott és a ragasztott nyak között?
2013. jún. 6. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csavarozva van a nyak, az könnyebben javítható, a gyártási is olcsóbb valamivel. De mivel csavarokkal van összefogatva a nyak és a test, így nem viszi át olyan jól a rezgéseket. A ragasztott nyak ezzel szemben egy precízen illesztett nyakat jelent, amit egy jó erős ragasztóval fognak össze. Viszont ragasztott nyak esetén sokkal jobban át tudja adni a rezgést, ily módon jobb például a hangkitartásuk a ragasztott nyakú gitároknak. Igazából nézőpont kérdése kinek mi a jó. Nekem volt csavarozott nyakú gitárom, most egy ragasztott nyakú van. És ezután is csak ragasztott nyakút vennék. De pl. a Fender a mai napig készít elég jó csavarozott nyakú gitárokat is. El kell menni kipróbálni őket. Bár gyanítom kezdőként sok különbséget nem fogsz észrevenni.

Van még egy harmadik fajta az átmenő nyakú gitár. Ezek elég drágák szoktak lenni. Ezeknél a gitároknál a nyak és a test középső "sávja" egy fából van elkészítve.

Szóval én ragasztott nyakút vennék.

2013. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Cort X11-em is van egy X6-os modell mellett. Szerintem kezdő gitárnak az X6 épp elég. Ha bejáratod pár év alatt, vagy használtan veszel régebbi modellt gyönyörű hangja van.
2013. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Vintage VS6-ot választanám. Az SG-formájú gitárokat mindig is szerettem, és a Vintage cuccok azért az árért szerintem nagyon jók. A V100 is jó cucc, nekem viszont a Les Paulok nem túl kényelmesek, ezért a VS6 lenne a befutó nálam. De ezt persze neked kell eldöntened, nem nekünk.
2013. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!