Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van egy akusztikus gitárom...

Van egy akusztikus gitárom aminek sokkal kisebb a teste mint az eredeti akusztikusnak! Soha nem láttam még gyerek gitárt. De a képről nem tudom eldönteni a méreteket hogy ez az-e! Létezik hogy ez gyerek gitár?

Figyelt kérdés

van egy teljesen normál nagy testű akusztikusom de most kaptam egy sokkal kisebbet fele akkora a teste!

De a húrláb és a nyereg is magasan van mint az átlag.. most nem tudom ez gyerek gitár? mert a nyaka ugyan olyan hosszú mint a normál akusztikusomnak.. most akkor ez égű ha gyerek gitár?



2013. jún. 11. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Vannak mindenféle méretek 1/2, 3/4 is igen, gyerekeknek.

Nem égő, csak idősebbeknek egy ilyen kis gitár kényelmetlen és nehézkes, nagyobb kell, ahogy egy felnőtt ember sem ül gyerekbiciklire, mert messzire nem jut vele.

2013. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és szerinted ha több éve áll a gitár mindenhol akkor lehet hogy szarok lesznek a húrjai? mert nem lehet behangolni az E húrt próbáltam felhangolni de de lent volt midig és hopp elpattan.. én meg:

-ANYÁD!!

2013. jún. 11. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha meg voltak feszítve a húrok, akkor lehet hogy tönkrementek.

1000-1500 Ft egy csomag új húr.

2013. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És persze mondanom kell hogy akusztikusra lesz?

Ééés űgye nem lesz baja ha vékonyan lefestem egy fekete spray-vel úgy hogy csak a fedőlapot érintse a festék és közben nincs rajta húr?

(letakarom az egyéb részeit)

2013. jún. 11. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

"És persze mondanom kell hogy akusztikusra lesz?"

Persze és az sem mindegy, hogy fém vagy nylon húr.

A tiédre valószínűleg nylon húr kell.

"Ééés űgye nem lesz baja ha vékonyan lefestem egy fekete spray-vel úgy hogy csak a fedőlapot érintse a festék és közben nincs rajta húr?"

De, valószínűleg teljesen tönkreteszed. Egyrészt gusztustalan módon fog kinézni, másrészt nagyon ragadni fog, harmadrészt a minimális hangját is kinyírod a festékkel.

2013. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy így foglalkozol a kérdéseimmel! :)

van ám még :D baj ha fele nájlon fele fém húros gitárra ful fémet akarok tenni?

2013. jún. 11. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy fele.

Az teljesen nylon, csak fémnek tűnik, de a magja a vastagabbaknak is nylon.

Ha fémet raksz rá, akkor kiszakad a húrláb, elgörbül a nyak, 90%-ban tönkreteszed azonnal.

2013. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! sokat segítettél egy gyorsan tanuló kezdőnek! :) jól felpontozlak! :)
2013. jún. 11. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!