Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet, hogy érdemes lenne...

Lehet, hogy érdemes lenne váltanom Les Paulra?

Figyelt kérdés
Haverommal gitároztunk én a saját vorson edg 46-osomon, ő egy epiphone les paul 100 hs-en. Elkértem tőle, had próbáljam ki. Elképesztő volt, teljesen más volt a nyak és sokkal gyorsabban és könnyebben tudtam rajta játszani mint a sajátomon. Pedig az enyémen már 2 éve játszok az övét meg most fogtam meg először. A szólókat amiket nehezen próbálgattam megtanulni, könnyedséggel eljátszottam, persze nem hibátlanul mert ahhoz még gyakorolnom kellett volna őket, de éreztem, hogy azon a gitáron simán meg tudnám tanulni. A sajátomén akárhogy próbáltam nem ment. Miért van ez? Érdemes lenne lecserélnem?

2013. jún. 12. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
A Vorson nagyon nem jó gitár. Olcsóbb kategóriában is vannak használható gitárok, más kérdés, hogy nem valami jól szólnak. És vannak azok az olcsó gitárok, amelyeket még gyakorlásra sem lehet használni. Én például Squiert használok, ami nem szól úgy mint egy Stratocaster, de nagyon könnyű rajta játszani. Az egyik ismerősöm hozott egy gagyibb Strat utánzatot. Na, az gyalázatos volt. Mintha játékgitáron játszottam volna...
2013. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát lehet, hogy egy Yamaha-PA 112-esen is játszanék olyan jól mint haverom les paulján? Mert a másik választásom az lenne, ha új gitárt vennék.
2013. jún. 12. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerek minden gitárt, nem akarok hülyeséget mondani, de tény, hogy jobb gitáron könnyebb játszani.
2013. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Simán , vorson egy rakás szar váltsad le a p.csába ;)
2013. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De egy les paulnak más a nyaka mint egy strat féleségű yamaha pa-112nek. Lehetséges olyan, hogy valakinek az egyik nyak jobban kézre áll és azon tud játszani?
2013. jún. 12. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez így van, rengeteg féle nyakprofil és vastagság-szélesség, fogólap rádiusz létezik.

Nyilván lesz olyan, ami egyiknek kényelmesebb, másik meg másoknak.

Ha annak a Les Paulnak a nyaka volt jó neked, akkor alighanem a Yamaha nem fogja ugyanazt nyújtani, hiszen teljesen más.

A Yamaha hosszú menzurás, a Les Paul rövid.

A Yamaha rádiusza 14", a Les Paul 12".

A Yamaha szélessége a nyeregnél 44 mm, a Les Paul 42,6 mm.


Egyszóval a Yamaha olyasmi, mint egy Fender Strat, ami teljesen más, mint a Les Paul.

2013. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor egyértelmű, hogy Les Paul! :)
2013. jún. 12. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel én is teljesen így vagyok. Nekem is egyértelműen a Les Paul nyak a kedvencem. A Stratok nem nyújtják azt az élményt, ahogy Aktív is írta, nem ugyanaz. Ami még fontos, hogy LP-ból sem mindegyik: pl. a Studio-nak nincs az a két fehér széle a nyakon, amitől olyan "stratossá" válik és már kényelmetlenebb.
2013. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!