Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek? Bővebben...

Milyen gitárt vegyek? Bővebben benn.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretnék megtanulni gitározni. Milyen gitárt vegyek? Akusztikusat, vagy ugyan olyan áron elektromosat/basszust? Főleg Beatles, Stones és hasonló klasszikusokat szeretnék játszogatni(pl. Beatles - Revolution). Nincs nagy keretem, max 40.000Ft. Azt hallottam, akusztikuson kellene megtanulni, majd később váltani... Viszont a többség, amit játszani szeretnék, elektromos. A basszus gitár nem dallamot játszik, csak mély basszus alapot, ugye?

Innen venném: [link]



2013. jún. 13. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha barátokkal, buliban szeretnél játszogatni, vegyél akusztikust.

Ha együttesben, vegyél elektromost. Azt ugye tudod, hogy az elektromos nem lesz nagy élvezet erősítő nélkül? Csak vékony cincogás. És egy használható erősítő még egy húszas legalább.

Igen, a basszus általában nem dallamot játszik, hanem a ritmust hangsúlyozza és "alátámasztja" az akkordokat.

2013. jún. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben akusztikusat vennék azon tanulni.Az alapján amit szeretsz mindenképp fémhúrosat.
2013. jún. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, amit leírtál, azokhoz tényleg inkább elektromos kellene, azonban itt jön a képbe, amit Aktív Gitár is írt, hogy ahhoz erősítőre is szükséged lenne. A Beatles basszgitár-témái nekem nagon tetszenek, szóval én abban is gondolkodnék a helyedben, csak ugye ahhoz is erősítő kéne, ráadásul normális basszusgitárt használtan talán találsz 40e-ért, de újonnan szinte tuti, hogy nem.
2013. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én ajánlom az akusztikus-elektromos gitárt erősítő nélkül, mert az beleférhet a keretbe és később vehetsz hozzá erősítőt, és tudsz hangosabban játszani, vagy effektekkel más stílusú zenét játszani.
2013. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!