Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik szám...

Szerintetek melyik szám Ritchie Blackmore / Deep Purple, Rainbow, Blackmore's Night /legnagyobb zenei teljesítménye, vagy hozzájárulása a rocktörténelemhez? Melyik szám, vagy melyik riff?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy közhely, de szerintem a Deep Purple-os korszakából a Smoke on the water riff. Ha megkérsz egy gitárost, hogy gyorsan mondjon egy riffet, ami hirtelen az eszébe jut, szerintem a legtöbben ezt mondanák.
2013. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem a Stargazer a csúcs a Rainbowal...
2013. jún. 17. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Deep Purlpe-ben egyetértek az első válaszolóval, bár szerintem Ritchie ALAP a rocktörténelemben. Minden tekintetben.

A Rainbowban: Man on the Silver mountain, Temple of the king, spotlight kid lenne a részemről, én kapásból ezeket mondanám.

Blackmore's nightban szerintem a most megjelent Dancer and the Moon albumon a Carry on....Jon c, szerzeménye.

Az utóbbi nem tudom, milyen híres, csak azt, hogy a smoke on the waterrel tarolt.

2013. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Smoke on the Water, Child in Time, Bloodsucker, Speed King (kedvenc), Burn. Rainbow-ból: Kill the King, Temple of the King. Blacmore's Night számok még felfedezésre várnak :)
2013. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Purple is nagyon nagy kedvencem, de nálam valahogy a Rainbow viszi a pálmát. Rising, Bent out of Shape, Down to Earth, Difficult to Cure albumaikat hallgatom a leggyakrabban. Purple-től szeretem mind a korai, mind a későbbi albumaikat, a koraiakban a lázadást, a keménységet bírom, a későbbiekben pedig a dallamosságot, kicsit AOR stílusra hajaz. Nyáron kihagytam őket, de februárban megyek.
2014. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Deep Purple Smoke on the Water, CHild in time, Hoghway star, Space Truckin, Knockin' at your back door

Rainbow Stargazer

Blackmore's Night Carry on Jon

RITCHIE BLACKMORE A LEGJOBB

2014. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rainbow: Stargazer

Deep Purple: Child in time, Highway star, ...minden számát szeretem Blackmore- nak. Élvezet minden hang a Fender Stratocasteren...

Az abszolut csapat: Blackmore, Cozy Powell ( RIP ), Ronnie James Dio ( RIP )

2014. jan. 9. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:
az már biztos Blackmore egy gitár isten most, hogy emlegetted Diot megyek Rainbow in the Darkot hallgatni
2014. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Botond1999 ***** válasza:
100%

Lazy, Child in Time, Highway Star, Burn, Soldier of Fortune, Perfect Strangers, Strange Kind of Woman, Speed King, Fireball, Fools, April, Anthem, Pictures of Home, Hard Lovin' Man, Flight of the Rat, Into the Fire (Deep Purple).

Stargazer, Light in the Black, Maybe Next Time, Long Live Rock'n Roll, Lost in Hollywood, Gates of Babylon, Eyes of the World, Can't Happen Here, Tearin' Out My Heart, Eyes of Fire, I Surrender, Can't Let You Go, Snowman, Ariel, Black Masquerade (Rainbow).

Tudom, szubjektív, de az én szememben a rocktörténelemhez ezekkel a számokkal járult hozzá Ritchie Blackmore.

2014. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az Ariel-t imádom, azóta hallottam több variációban is, Blac kmore asszonykája is jól énekli...
2014. febr. 9. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!