Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szólógitárhoz (Les Paul) a...

Matt55295 kérdése:

Szólógitárhoz (Les Paul) a hátsó potmétertakarót lehet helyettesíteni fém lemezzel? Vagy plexittel (olyan anyag mint a műanyag csak áttetsző)?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Az más kérdés, hogy hogyan fog kinézni.
2013. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, miről beszélsz... itt van előttem egy Les Paul és nincs semmi takaró a hátó potméteren. A forgatógombról beszélsz vagy miről?

Az átlátszó műanyag neve plexi, nincs "t" a végén.

2013. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem arra gondol, hogy a test hátulján a takarólemez, ahol az elektronika van, annak a fedője:) ki lehet cserélni, láttam már olyat is hogy valaki fa lemezt tett a helyére, átlátszót is, a fémben nem vagyok biztos hogy jó ötlet, mert nálam pl hozzáért az elektronikából 1-1drót a lemezhez, de ezt majd Aktív Gitár tudni fogja, ha összeáll neki hogy miről van szó :D
2013. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, hogy az elektronika üregének takarólemezét a gitár hátoldalán. :)

Hát valahogy nem tudtam dekódolni, hogy az "potmétertakaró".


Persze, azt le lehet cserélni gyakorlailag bármire, ha megfelelő formára vágod. Mondjuk ha az üreg árnyékoló festéssel van ellátva és az eredeti takarólemezen is van árnyékoló fólia, akkor a plexivel elég veszít a zajszűrő árnyékolásból.

2013. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az érintkezőket és kábeleket meg le lehet szigetelni, ha netán hozzáérne, az árnyékolt üregnek+takarólemeznek az egész belseje vezető anyaggal van bevonva, szóval ez nem lehet probléma.
2013. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!