Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek jönni fog még a...

Szerintetek jönni fog még a 30 Seconds to Mars Magyarországra, vagy Magyarországhoz közel valahova?

Figyelt kérdés

Most lesz VOLT fesztivál, viszont arra nem tudok elmenni. Fog még turnézni a közeljövőben?

Másik kérdés: Idén kiadta a Love Lust Faith + Dreams albumot, és, úgymond visszatért... szerintetek a következő 1-2 évben fog kiadni másikat?



2013. jún. 30. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy szokott lenni (általánosan minden együttesre értve), hogy egy album kiadása után turnéra indulnak. Amikor ennek az időszaknak vége, vagy pihennek, vagy új album készítésébe fognak.

(Kis fejtágításként elárulom, a koncertek nem a rajongók igényeit szolgálják, hogy ők láthassák és szórakozhassanak a kedvencükre, hanem hogy az előadó népszerűsítse az új albumát.)


És mint ismeretes a 30STM a TIW-t 2009-ben adta ki, ezt követően 2 évig turnéztak (ennek keretein belül 3 magyarországi fesztiválon vettek részt), amivel Guinness rekordot döntöttek.

De hogy a kérdésedre megkapd a választ, amíg megfizethetőek maradnak a magyar szervezőknek és amíg a külföldi fesztiválokon is népszerűek maradnak, addig fognak jönni. Más kérdés ezzel szemben az önálló hazai koncert gondolatával az a baj, hogy Magyarországon nincs akkora rajongóbázisuk, amiért a koncertszervezőknek megérné leszervezni őket. Egy arénakoncerthez kevesen vagyunk, a PeCsához meg túl sokan. Nincs megfelelő helyszín. Ezért sem volt soha itthon önálló koncertjük. Legfeljebb fesztiválokban reménykedhetünk ezek után is.


Ami az albumot illeti. A fenti zárójeles részre hivatkozva az albumokat két turné között írják az előadók. Más kérdés, hogy vannak, akik a dalszövegen már a turné közben is dolgoznak, mert akkor jön az ihlet (lásd Jared). Akinek ennél sűrűbben jelenik meg albuma, az azért van, mert nyolcvanhat producer és dalszövegíró áll mögött, az érdemi munkát nem az előadó végzi.


És abszolút magánvéleményként mondom, hogy nagyon ajánlom a srácoknak, hogy mostanában ne nagyon adjanak ki albumot, mert kicsit kaksi lett a legutóbbi is (nem fikázni akarom őket, bocsi, ha ezzel bántalak). Egy kicsit még pihenhettek volna rá. Túl hamar jött, illetve úgy érzem, nem igazán volt Jarednek mondanivalója és azért írt egy albumot, mert 1. szerződés kötelezte rá 2. pénzt kellett csinálnia (egyes pontra visszautalva).

2013. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre a válasz szerintem az, hogy nem, de nagyon remélem, hogy tévedek. Most ugyan folyamatosan jelentik be a koncerteket Németországban, meg az Egyesült Királyságban, de nem hiszem, hogy ide is ki fognak jönni (bár mondom, hogy bár ne így lenne). Nekem már az is kicsit fura, hogy ilyen sok időt töltenek Európában, az amerikaiak meg panaszkodnak, hogy a Hollywood Bowl-os koncerten kívül szinte nem is jelentettek be oda más koncertet. De ha jönnének is... Ahogy már írták, önálló koncerthez nincs elég nagy bázis itt, és legutoljára azt mondták, hogy (egy időre) fel akarnak hagyni a fesztiválozással. Én azért még reménykedek egy Arénakoncertben ;)


A második kérdésre szintén az a válaszom, hogy szerintem nem, mivel ez nem egy egy olyan típusú banda, akik évente jönnek az új albumokkal. Lemennek a turnék, hagynak maguknak időt, és utána esetleg hozzálátnak felvenni új számokat. Szerintem leghamarabb két év múlva jöhet egy új, de inkább két és fél. Ahogy én számolok (lehet, hogy ennek semmi alapja) szerintem másfél évig fogják a Love Lust Faith + Dreams-t turnéztatni, utána pihennek, és majd akkor szép lassan leülnek egy ötödikhez. Jared közben esetleg csinál egy filmet ( :).


Az előző hozzászólóhoz csak annyit írnék hozzá, hogy szerintem ez is egy baromi jó album, zseniális számokkal. (Csak, hogy ne csak egy típusú véleménnyel találkozz itt).

2013. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én se tudtam menni a Voltra sajnos, pedig nagyon szerettem volna. Én arról tudok, hogy november környékén mennek Németországba, nem tudom neked az mennyire van közel. Én mindenképpen elfogok menni ott egyre.:)

A másod kérdésedre válaszolva szerintem a következő 1 évben biztos nem, hisz még november végén is turnéznak. Bár kitudja...

2013. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok ismét :)

#2-hoz, hogy Németországban és az Egyesült Királyságban nagyon népszerűek, ott hatalmas rajongóbázisuk van, ezért is emlegetik őket, ill. Franciaországot, Olaszországot és Oroszországot, amikor kérdezik, hogy egyáltalán merre jártak már. Magyarország még csak az emlékeikben sem él... sajnos... vagy hát nem tudom hogy hogy él...

Azért vannak Európában annyit, mert itt különlegesebbnek és népszerűbb bandának számítanak mint otthon. Amerikában nagyon sok banda közül válogathatnak az emberek, ezért ott elvesznek a tömegben. Nem azt mondom, hogy ott nem népszerűek, de tény, hogy Európában jobban szeretik őket. Ezzel szemben viszont az is biztos, hogy a hazai közönségnek jobb koncerteket adnak, mert őket ettől függetlenül tutira jobban kedvelik az európai közönségnél, lévén, hogy a saját hazájukban vannak. Legalábbis én így látom.

2013. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Igen, ebben az európai-amerikai dologban igazad lehet, itt szerintem is arányaiban népszerűbb a zenekar, de hogy hol szeretnek leginkább játszani, azt inkábbnem tippelném meg, mindenesetre ha megkérdezik őket, mindig a Downloadot, a RIP-et, a RAR-et, a Rock in Rio-t, stb... mondják. Nyilván azért, mert ezek hatalmas fesztiválok rengeteg rajongóval.

2013. júl. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De pont azért mert ott van is nekik felvevőpiacuk. Ott a zenecsatornák is szívesen játszák, míg itt nem. Ezért is van az, hogy ott több a rajongó, illetve alapjáraton a felsorolt fesztiválok sokkal nagyobbak, mint a hazaiak. Azokkal ilyen szempontból nem lehet versenyezni. De mondjuk attól, hogy valami nagyobb, még nem biztos, hogy jobb. Azért nem biztos, hogy én egy RaR-re egyáltalán betenném a lábam... embertelenül sokan vannak.

És a felsorolást most nem feltétlenül fesztiválokra értettem, hanem úgy általában lehet érezni, hogy kiket szeretnek nagyon. Ha pár éve figyelted, a Summitot is a fenti országokban rendezték meg. Németország, Olaszország, Franciaország mindenképp ott szerepel a toppokban.

(#1)

2013. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(#2)

Igen, én is így gondoltam. De attól még, hogy te nem mennél el egy olyan fesztiválra, ahol ilyen nagyon sokan vannak, nekik (valószínűleg) az az élvezet, ha egyszerre minél több ember előtt játszhatnak.

Viszont szerintem úgy egészben Európát nagyon szerethetik. Gondolok itt ahogy te is írtad a Summitra, a sok koncertjükre, vagy arra, hogy a Love Lust Faith + Dreams számait is itt vették fel, illetve több szám itt íródott. Arra kíváncsi lennék viszont, hogy pl Ázsiában mennyire szeretik őket...

2013. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért itt vették fel az album egy részét, mert akkor épp itt turnéztak és/vagy itt több időt töltöttek, mint Amerikában. De ez sem igaz így, mert az albumot a házukban vették fel, más kérdés, hogy Jared turné közben írta a dalok egy részét.
2013. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!