Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Régi akusztikus gitárra...

Régi akusztikus gitárra milyen pick up-ot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem ez a téma elég új, mivel sima akusztikus gitáron játszottam eddig. Elsősorban énekelni szoktam, de igyekeztem megtanulni gitáron játszani is, hogy tudjam magam kísérni. Az utóbbi időben párszor már előfordult olyan eset, hogy gitárral kellett volna elmennem egy-egy rendezvényre.


Ellenben sajnos nekem csak akusztikus gitárom van, anyagi lehetőségeim nem is teszik lehetővé, hogy új gitárt vegyek.


A kérdésem lényegében a következő: Milyen pick up-ot érdemes venni, lehetőleg nem elrugaszkodott árakon ahhoz, hogy időnként el tudjam vinni magammal a gitárom? Magyarul a legolcsóbb még használható kategória érdekelne. Nem a profi hangzás érdekel, nem akarok semmi extra dolgot csinálni vele, csak pár sima dalt lejátszani vele normális erősítéssel. És hol lenne érdemes keresgélni?


Előre is köszönöm a segítséget. :)



2013. júl. 2. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha fémhúros az akusztikus gitárod:

[link]

2013. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. a hanglyukba valami pickup, ez többnyire csak mágnesesben létezik, tehát fémhúros gitár kell hozzá (az van?)


2. Kontakt hangszedő, ez lehet piezo vagy mikrofonos jellegű megoldás. Ez működik nejlonhúrossal is.

Többféle megoldás létezik, ahhoz, ami a húrlába alá kerül, mint piezó csík, eléggé módosítani kell pár dolgot.

Vannak olyan piezók, amit rá lehet ragasztani a hídra vagy a fedlapra belülről.


Ezt olvasd el, hasznos és részletes útmutató:

[link]


Ez meg egy olcsó darab, nem tudom, milyen minőségű.

[link]

2013. júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, fémhúros, direkt ezért váltottam át. :) Bár nem olyan szép a hangzása, ennyit megért!


Igazából most már csak azt nem tudom, hogy mi a különbség egy huszonzeres és egy 5-10.000,- Ft-os hangszedő között.


Sajnos tőlünk elég messze van hangszerbolt (egy piciny faluban lakok), és a közeli városban az eladó nem is áll a helyzet magaslatán (vagy csak nem akar segíteni), mert mindig semmitmondó válaszokat kapok tőle, úgyhogy csak a netes rendelés marad. :P


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a linkeket, most már csak az árkategóriával nem vagyok tisztában. :) :P

Nincs valakinek ebben is tapasztalata? :) :P

2013. júl. 3. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem próbálatam egyiket se.

De azért általában a tízszeres árkülönbség nem jelent tízszer jobb minőséget. :)

2013. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!