Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért halljuk bizonyos esetekb...

Coronerb kérdése:

Miért halljuk bizonyos esetekben a dúrt hamisnak?

Figyelt kérdés
Elektro akusztikus gitárom van és tökéletes hangolás, oktáv pontosság mellett(hangológép, fül) tiszta kvintek, oktávok, egyéb tisztán hangzó akkordok ellenére pl. a 0. fekvésben a d-dúr-t, de egyéb dúr fogásokat is hamisnak hallani. A d-dúr után lefogva egy Dsus2-t, vagy Dsus4-et ugyan azon fekvésben már tökéletesen összecsengnek a húrok. Ja és jó a nyak, bundozás. Valamit hallottam a különböző összecsengésekről, hogy terceket/hangokat nem mindig hallja tisztán a fülünk. Gondolom ebből a szempontból az sem mindegy mely húrokon, milyen sorendben következnek az adott akkordban hangzó hangok (pl. tercfordítás)Azt már mondák nekem (nem tudom mennyire igaz), hogy vájt fülű vagyok. És az az érdekes, hogy mintha nem mindig hallanám hamisnak. Szóval valaki, aki járatos a témában, kérem írjon.

2013. jún. 29. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A temperált hangrendszer miatt.

Olvass utána és megérted.

2013. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem se mindig cseng egybe, basszusgitározom tanárom fenderén is ez a helyzet. Pedig az már gitár!
2013. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, Fender vagy nem, ahogy már írták, a temperált hangolású hangszereknél ez a helyzet.
2013. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!