Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám megoldani...

Hogyan tudnám megoldani ritmikai feladatok ezt a feladatot? Próbálok kottát olvasni és próbálom megtanulni ezt is valahogyan bár nem nagyon tudom értelmezni kotta olvasást akarom megtanulni

Figyelt kérdés
[link]
2013. júl. 3. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Úbsszus ALAPOK. Hány éves vagy? Csak hogy beszélhetek e csúnyán?

üres karika szár nélkül 4 et ér. (egész)

őres karika szárral 2 (fél)

teli karika szárral 1 (negyed)

teli karika egy zászlóval 0,5 (Nyolcad)

Két zászlóval 0,25 (tizenhatod)


Innentől matek. Törtek.

4/4 egyenló egy egésszel, azaz egy üreskarika, vagy két üreskarika szárral, vagy telikarika szárral 4 darab azaz negyedhangokból 4 darab azaz 4/4 (négy negyed)

Ha kisiskolás vagy, még van időd megtanulni és ne tépd szétt az énekfüzetet majd 5. ben. És ne rendezz hisztit hogy ezt te az életben nem fogod használni. Ha pedig már kijártad a nyolcat, akkor úgy jártál mint én. Széttépted a füzeted, és a tanárral hisztitél, hogy azt mondja már meg, hogy egy villanyszerelő, lakatos, vagy suszter,vagy bármi... mikor fog kottát olvasni?? Naív! (15 évesen elkezdtem zongorát tanulni. Jobb később mint soha.) :D Fóódulat :))))

2013. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!