Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen (klasszikus) gitárt...

Milyen (klasszikus) gitárt ajánlotok 30-40 közt?

Figyelt kérdés
Ami fontos hogy a nyakán az összes bundot ki lehessen használni. Hogy magasan is lehessen játszani.

2013. júl. 6. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez elég alsó kategória. Sokmindent nem talász, szerintem nézegess Yamahákat.

[link]


Vagy esetleg Strunal...

[link]

2013. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Személy szerint a Yamahát ajánlanám!
2013. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Pável Alex ***** válasza:

Hát azért a Yamaháva is óvatosan ám!

Alsó kategóriában vannak ott is elég szar példányok (már bocsánat a szóhasználatért)

Amiket én tapasztaltam:

-Volt egy Eco (vagy Eko nemtudom) gitárom és kb 1-1,5 fél év után egyszer leszakította a húrlábat a húr! (Gondolom nagyon húzta.)

-Viszont a húgom egy Stagg kitárja van ami bírja 3 éve de az se olyan jó minőség! (de azzal lehet próbálkozni)

-Ami bejöhet az a Cort abból ki lehet fogni olcsót és jót!

A lényeg hogy mindennel vigyázz, menj el próbáld ki kicsit feszegesd a húrokat vizsgáld meg alaposan.

Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Leszakítótta a húrlábat? Nem véletlenül áthúroztátok fémhúrra?
2013. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyébként konkrétan milyen Yamaha tapasztalatod van, ami miatt vigyázni kell vele?


És részletezd már kicsit pontosabban, mit jelent a "feszegesd a húrt"...

2013. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én sem értettem normál körülmények között nem szakad felszakadnia a húrlábnak. A Stagg gitárnál az alsó kategóriához elég közel van (ha jól tudom) úgyhogy nem igazán vennék azt. Van most is egy elektro-akusztikus de nem igazán vagyok vele megelégedve és elég drágán vettem.. annó...


Ami azt illeti pontosítanék elektro klasszikus gitárt szeretnék venni... Megbízhatóak? Ilyen árkategóriában nagyon gyenge minőságűek? Ki lehet jót fogni ilyen árban? 35-47 körül...

2013. júl. 7. 20:26
 7/17 anonim ***** válasza:

Klasszikus-elektromosból nem túl nagy a választék ebben az ártartományban...

Stagg, Cort, Yamaha.


Sajnos konkrét tapasztalatom egyikkel sincs.

2013. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pável Alex ***** válasza:
Yamaha gitárral olyan tapasztalom van hogy Édesapámnak volt egy olyanja (valahonnan szerválta 30ért de tényleg Yamaha volt minden stimmelt) és "megtekeredett" a nyaka ami általában a túl sok párától lehet.De mellette ott volt egy Fender akkusztikus (igaz az kb mai áron 2-2,5szász ezer) aminek semmi baja nem volt akkor pedig az még kicsit talán öregebb is lehetett!
2013. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Pável Alex ***** válasza:
Nem húroztuk át fémhúrra a GYÁRI húrokat hagytuk rajta és egyszer csak (szerintem a D húr a hunyó az mindig feszült rajta) de ha gondoljátok küldök képeket! :)
2013. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pável Alex ***** válasza:

A feszegesd meg a húrt gondolok itt arra hogy :

-Vibrátózz vele milyen a hangja

-Húzd meg felfele aztán engedd el hallgasd meg a hangját

Amúgy én csak gondoltam leírom hogy én hogy szoktam gitárt próbálni amikor veszek...

Ja még kiegészítés a Yamahához hogy mivel itt alsó kategóriáról beszélünk ezért ezek tömeg gyártják ugye gépekkel mert azért 3száz ezer felett már kézzel összerakott gitárok vannak (de már 2től is talán) és mivel akármikor kerülhet homoszemcse a gépezetbe bármi baj lehet....

2013. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!