Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitáron érdemes elkezde...

Milyen gitáron érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék megtanulni és most van rá lehetőségem , hogy vegyek egyet . Mindenképpen akusztikusat szeretnék csak onnét nem tudom ,hogy milyen fajtát vegyek . Zenei előképzettségem annyi van ,hogy szolfézsből lettem az alapvizsgát . Maximum keret 35 000 forint . Később ha úgy alakul szívesen játszanék elektromos gitáron is . Stílus igazából minden(klasszikus - rock)

15/L



2013. júl. 11. 11:54
 1/5 19gal_balazs97 ***** válasza:

Először akusztikus gitáron érdemes, de én elektromoson kezdtem.

[link]

2013. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül muszáj akusztikuson kezdeni, de ha azt szeretnéd, akkor persze érdemes akusztikust venni.


A kérdés elsősorban az, hogy a klasszikus vagy a rock felé szeretnél inkább kezdeni, mert az előbbire nejlonhúros, az utóbbira fémúros célszerű.

A kettőnek a használatában, tanulási módszerében, hangjában azért vannak különbségek.

A klasszikusnak valamivel szélesebb nyaka, egyenes a fogólap, a húrok lágyabban szólnak, viszont kevésbé veszi igénybe az ujjbegyet.

A fémhúros kicsit vékonyabb nyakú, enyhén ívelt többnyire a fogólap, a hangja ércesebb, hangosabb, de jobban nyomja a húr az ujjadat.


El kéne ezt dönteni, aztán lehet nézni konkrét gitárokat.

2013. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha a stílust nézzük:

akusztikussal valami ilyesmi : http://www.youtube.com/watch?v=PcPmokVbz3A

elektromossal meg ilyen : http://www.youtube.com/watch?v=6StoVx-dYW0

mindkettő nehéz ,de ezek csak példák , ezért kértem segítséget

Köszi a válaszokat !

Kösz

2013. júl. 11. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy érdemes nejlonhúroson kezdeni és klasszikus zenét tanulni. Ha klasszikust jól tudsz játszani (dinamika, zenei kifejezőeszközök...), akkor már bármire át tudsz könnyedén váltani. Legalábbis én így vagyok vele. Ha egy ilyet el tudsz már játszani könnyedén, akkor -ahogy mondani szokás- határ a csillagos ég. http://www.youtube.com/watch?v=v_wAVWD2AH8

16/F :)

2013. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem sok köze van egymásnak a komolyzenének és a rockzenének. Két teljesen külön út. Ha komolyzenét szeretnél játszani, akkor klasszikus gitár, ha könnyűzenét akkor pedig olyan gitárt válassz, amilyen tetszik. Ha az elektromos gitár tetszik valakinek, akkor olyat vegyen. Ha könnyűzenére kell, és az akusztikus tetszik, akkor fémhúrosat javaslok, viszont ha szeretnél komolyzenét is, akkor nylon húros.


Ha valaki szépen el tudja játszani pl ezt a La Catedralt, attól még lehet, hogy egy egyszerű Ac/Dc szóló is feladná neki. Viszont fordítva is igaz, aki a világot meghódítja egy szólógitárral, gondolj itt arra akit legszívesebben hallgatsz, biztos vagyok benne, hogy nem tudná ezt így eljátszani. (ha csak nem tanulta ezt a hangszert is)

2013. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!