Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék táncot tanulni....

Szeretnék táncot tanulni. Street jazz jutott az eszembe. Mennyire nehéz megtanulni? 16 (lassan 17) évesen még érdemes elkezdeni? Milyen "különleges" tehetség kell hozzá? Milyen zenére lehet táncolni ilyet? És fiúként nem "égő"?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 17:50
 1/2 Mészáros Benjamin ***** válasza:

1. Kérdésed : Erre csak annyit mondok,ha érdekel akkor nem nehéz.Jómagam 8 éve néptáncolok.Eleinte ugyan egy kicsit nehéz volt de ha belejön az ember akkor minden lehetséges.A koreográfusom azt mondta hogy tánc és tánc között csak a zene a különbség :)

2. Kérdésed : Erre azt mondanám hogy semilyen küönleges tehetség nem kell hozzá,csak ritmusérzék.Minden tánc a ritmusra épül.A ritmus 3 részre oszthatjuk : lassú (keringő...) közepes gyorsaságú (rock n roll,dzsájf) gyors (latin tangó...).Egyszóval ha nincs ritmusérzéked akkor nagyon nehéz lesz táncolni és nem is fog jól kinézni.

3. Kérdésed : Ebben sajnos nemtudok segitteni

4. Kérdésed : Engem sokat cikiztek eleinte amikor elkezdtem de kitartottam a döntésem mellett és egy idő után akik cikiztek végette elkezdék elismerni,hogy nagyon sok munka van egy egy táncban és vannak hosszú 10 perces táncok is amikor két ritmusra kell 4 lépést lelépni,vagy amikor ritmusra visszakell érkezni a színpadon a helyemre szóval elismerték hogy nagyon jó amit csinállok.

Ui: Kell tudnod improvizálnod is.Elnemfelejtem,hogy nemegyszer bekrepàlt a hangosíttás a tánc közepén és hát zenében is együtt kell mindenkinek táncolnia,de még ha nincs mire akkor.milyen egyszerre kell tàncolni,vagy amikor elfelejtesz egy lépést és hirtelen valamit lépned kell.Azt is a koreográfusom mondta,hogy sose állj keg ha elmegy a zene vagy elfelejtesz valamit.A tàncot az ember évezredek óta gyakorolja,egyszerűen bennünk van a tánc. Reméllem tudtam valamelyest segítteni :) 16/F

2013. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is néptáncoltam 5 éven keresztül de elegem lett a "tanárból". Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2013. ápr. 7. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!