Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy meri magát változatosnak...

Hogy meri magát változatosnak nevezni egy olyan zenei rádió ahol reggeltől estig az éppen aktuális néhány sláger megy milliószor egy nap?

Figyelt kérdés

Döbbenet: class fm és társai – változatosnak nevezik magukat! Állítom, hogy a rádió zenei kínálata elfér egy CD-n. Ugyanaz a 15-20 éppen futó slágert nyomják rogyásig sz**ig. És még van olyan agyhalott idióta aki képes betelefonálni a kívánságműsorba hogy kérje azt a számot amit amúgy is hallott már aznap vagy 50x kérés nélkül is, és még fog aznap hallani kérés nélkül még 50x.

De azért kell kérni a kívánságműsorba!

Egyáltalán minek ilyen adóra kívánságműsor? Ha aktuális slágert kérek, azt a kérést teljesítik (de minek? Ezek a számok folynak a csapból is!), ha meg valami mást be se rakják a műsorba nem teljesítik.

???

Valaki homályosítson már fel? Ha nem hallom ByAlex fostalicska dalát 50x egy nap egyszer se. Kinek kell ez? Van még ember aki nem hányja el magát ha csak meghallja ezt? És a többi milliószor ismételt szarhalmot?

(ez csak egy példa, nem erre a dalra kell kihegyezni a választ)


2013. júl. 13. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek veled.
2013. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

együttérezni nem kell. azzal semmire se megyek.

taníts okosíts magyarázz. az kell.

2013. júl. 13. 12:51
 3/14 anonim ***** válasza:
A többségnek ez kell. Ne keress benne értelmet.
2013. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem vagyok benne biztos hogy ez kell a többségnek.

szerintem ezt kapja eszi nem eszi nincs más.

a fogyasztói piac nem arról szól hogy a piac igazodik az igényhez. a fogyasztót igazítjuk a piachoz.

minek kell havonta új telefon? nem kell. hát egy agresszív manipulatív reklámmmal teszünk róla hogy KELLJEN. hogy a fogyasztó (a birka ostoba gondolkodásra képtelen patkány) úgy érezze ez neki kell.

2013. júl. 13. 13:17
 5/14 anonim ***** válasza:

Ők is csak a biztosra mennek. Szerintem a helyükben te is nyugodtabb szívvel játszanál le olyan zenéket amiknek több milliós nézettségük van youtube-on és biztos meghallgatják mint kevésbé ismert zenéket amik lehet hogy tetszenének az embereknek de lehet hogy nem. Nem kockáztatnak. Birkáknak nevezed az embereket de mégis mit vársz? Hogy majd tüntetés lesz a Hősök terén mert nem mindenkinek tetszenek a rádióból szóló zenék? Nem muszály rádiót hallgatni, hallgathatsz neten is zenét ott pedig szabad a választás. Annyi jó zene van a világon, keress magadnak. Engem amúgy nem is zavarna hogy új zenéket játszanak csak az hogy mindig pop meg techo zenéket nyomatnak. Egysíkú az egész. Az meg hogy változatosnak hírdetik magukat, hát az csak marketing tudod:D Az egész csak üzlet. Üzletben pedig mindenki a saját érdekeit nézi. Nyilván nem úgy hirdetik magukat hogy: "Egész nap csak trágya popzenét

és agymosottaknak való technót játszunk" A Petőfi rádió az ahol néha felcsendül hip-hop és rock zene is de csak ritkán és mindig ugyanazok. Hallgass Bartók rádiót ott nem ByeAlex szól:D

2013. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű rádiót üzemeltetni, mint sokan gondolják. Nekik kell egy bizonyos összeget fizetni hogy lejátszhassanak zenéket. Nem tehetik meg azt, mint mondjuk egy online rádiós, hogy csak letölt egy mp3-at, és aztán azt lejátsza.

Meg kell találniuk azt a stílust, amit a legtöbb ember elvisel. Nem feltétlenül szeret, hanem elvisel. Pl.: Hülyék lennének beruházni pl.: egy slipknot kollekcióra (most ezt kevesebben viselik el, mint mondjuk egy rihannát). Az ILYEN rádióállomásokat (pl.: rádió 1, class fm, rise fm) nagy részben fiatalok hallgatják, + az idősebbek is belebotlanak. A fiatalok egy része szereti az ilyen zenéket, az idősebbek inkább csak elviselik. Most ha az álltalam említett slipknot számokat adnák elmenne a hallgatóság.

Az idősebbek elmenekülnek az ilyen zenéktől, és a fiatalok fele is. Ez nagyobb kiesés, mint az, hogy a fiatalok másik fele, és a közepes korosztály nem hallgatja őket. De a célcsoport főként a fiatalok ezért nem a fenyő mikit nyomatják egész nap. Néha becsúszik 1-2 depeche mode szám, néhány 90-es, néhány hip-hop hogy a maradék embernek is kedveskedjenek, + ezeket is mindenki elviseli.


És arra a válasz hogy miért ugyan azt adják napi 20x? Mert ezt vették meg, ezt kénytelenek adni. A kívánság műsorban sem adhatnak le mindent. Amit ők kifizettek ott is csak azt adhatják.

2013. júl. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

hát vannak helyzetek amikor kell. egy multiban dolgozom ügyfélszolgálatosként ahol egész nap reggeltől estig vmely fos kereskedelmi rádió szól háttérnek. ezt KELL hallgatnom tetszik vagy nem.



Nem muszály rádiót hallgatni,

2013. júl. 13. 14:24
 8/14 anonim ***** válasza:
A te eseted pedig azért esik ki a célközönségből, mert úgy sem tudsz elkapcsolni.
2013. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

csak az a korrekt hogy én betelefonálnék adása és mindezt elmondanám-de gondoljátok hagynák elmondani?

megkérdezném: változatos: mi a változatos? az hogy pár órán belül 20x hallom ugyanazt?

de hát úgyse tennének adásba.

2013. júl. 13. 17:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Részvétem, ha tényleg ezt kell hallgatnod nap, mint nap. Én sem bírnám.

A marketingről írottakkal is teljesen egyetértek.

Szerencsére azért én találtam olyan rádiót, ahol kedvemre való zene van és teljesítik a legextrémebb kérésemet is. Ha szereted a rockot és van rá lehetőséged csavarj ide:

[link]

Ez itt a reklám helye, de tényleg csak azért, mert bizonyítják napról-napra, hogy lehet ezt másként is és nem biztos, hogy az a jó és elfogadott, amit a szádba nyomnak.

Javarészt a hallgatok által kért dalok szólnak,abban a sorrendben, ahogy a hallgatok kérik. (persze rockon belül)

Nincs ebből súrlódás, megfér egymás mellett a Bon Jovi és a Rammstein is.

2013. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!