Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy meri magát változatosnak...

Hogy meri magát változatosnak nevezni egy olyan zenei rádió ahol reggeltől estig az éppen aktuális néhány sláger megy milliószor egy nap?

Figyelt kérdés

Döbbenet: class fm és társai – változatosnak nevezik magukat! Állítom, hogy a rádió zenei kínálata elfér egy CD-n. Ugyanaz a 15-20 éppen futó slágert nyomják rogyásig sz**ig. És még van olyan agyhalott idióta aki képes betelefonálni a kívánságműsorba hogy kérje azt a számot amit amúgy is hallott már aznap vagy 50x kérés nélkül is, és még fog aznap hallani kérés nélkül még 50x.

De azért kell kérni a kívánságműsorba!

Egyáltalán minek ilyen adóra kívánságműsor? Ha aktuális slágert kérek, azt a kérést teljesítik (de minek? Ezek a számok folynak a csapból is!), ha meg valami mást be se rakják a műsorba nem teljesítik.

???

Valaki homályosítson már fel? Ha nem hallom ByAlex fostalicska dalát 50x egy nap egyszer se. Kinek kell ez? Van még ember aki nem hányja el magát ha csak meghallja ezt? És a többi milliószor ismételt szarhalmot?

(ez csak egy példa, nem erre a dalra kell kihegyezni a választ)


2013. júl. 13. 12:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami tényleg változatos, az a szomszéd városi rádió. Azon aztán leadnak akármit, függetlenül műfajtól, népszerűségtől, kortól. A mainstream vackokra ez sosem volt jellemző. Már a Calypso rádióra sem a '80-as években, aztán jött a többi egy kaptafára. Mind azt hirdette, hogy változatos, aztán a fenéket. Próbáljon valaki Lagzi Lajcsit, vagy Sepulturát kérni valamelyik kívánságműsorában, jól beintenek legfeljebb. Érdekes módon a kívánságműsorokban is azt kérik ezeken az adókon, amit egyébként is játszanak. Mindenki XY aktuális popsztár "legújabb számát" (mert a címét se tudják az agyhalottak, pedig naponta hétezerszer adják), meg a többi bejáratott "slágert" akarja hallgatni. Legalábbis ez a látszat. Tekereg a kígyó, a farkába harap: kialakítják a kínálatot, aztán ahhoz szabják a keresletet is. Aki eltér ettől, az meg húzzon a 'csába.
2013. júl. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Ugyan azt mondom, amit az Xfactor meg hipersztár stb-re... nem összeesküvés elmélet sajnos, hogy nem akarják, hogy jót, populárisat, külföldit és sokat hallgass.

Így marad a néhány, közös, hazai + pár eltitkolhatatlan külföldi zene

Így már világos a képlet? :D



HAllgass Youtube-ot. Lindsey Stirling, Avril Lavigne új számai (2 éve nem érdekli a magyar médiát túlzottan), hírességek feat-jei.... közös feldolgozások.

Ne hallgasd azt a szart!

2013. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Annak idején ott volt a Sláger Rádió. Rendkívül változatos volt, jó zenékkel, normális műsorvezetőkkel. Nem egy (oké, talán 2 vagy 3 amiről tudok) olyanra emlékszem, hogy betelefonáltak a kívánságműsorba, hogy ezt a dalt kérik, mire a műsorvezető válasza az volt, hogy sajnálom, de ma már volt. Szóval ismétlés maximum másnap, de ezt tartották is. Amikor építkeztem reggeltől estig szólt, a Class FM-től viszont 2 óra után idegbajt kapok.


De szeretném megkérdezni valaki okosabbtól: ha a Sláger országos adó volt, rengetegen hallgatták, miért kellett megszüntetni? Miért jobb, hogy az a frekvencia most ott áll üresen, néha ÁrvízFM van rajta, néha a Kosssuth rádió ?!

2014. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdésíró!


Nagy örömöt okozott számomra, amikor kérdésedet megtaláltam – olyan szempontból, hogy (nyilván) nem én vagyok az egyetlen, akinek szúrja a szemét (fülét…?) ez a probléma.


Egyetértek, számomra is röhejes, hogy kívánságműsornak neveznek el egy olyan műsort, ahol így is, úgyis lejátsszák az éppen aktuális, és már untig agyonjátszott „slágereket”. Noha nem 15-20, de körülbelül 80-90 (összeszámoltam) dalból álló, változó sorrendű, napról napra ugyanazt (vagy többször ismétlő) a repertoárt játssza le a szóban forgó rádió. Ez önmagában nem meglepő, még csak nem is kifogásolható; hallgatok online rádiót is, ahol a receptúra ugyanez, ott is nagyjából ugyanazokat játsszák minden nap, havonta talán előfordul, hogy frissül a repertoár egy vagy két dallal.


Az alapvető problémát viszont, hogy miért adják ezt be „kívánságműsornak”, amikor semmi köze hozzá, nagyon is átérzem. Ráadásul bevett szokás, hogy előre bemondják, mik lesznek hallhatóak, majd egészen véletlenül pár hallgató (?) pont azokat a dalokat kéri-kapja. (Általában csak határozatlanul „kérnek EGY számot” - meg is kapják: tegnap is, azelőtt is, meg nagyjából fél éve naponta többször hallhattuk, tehát ki vagyunk nagyon segítve a kéréssel.)


Minek tehát kérni, amikor kérés nélkül, amúgy is le fogják a nagyszerű slágereket játszani, úgy délelőtt, mint az esti műsorban? Kérdésem természetesen költői. Gyanítom, hogy ez nyugaton sincs másképp, egyszerűen csak követik a trendeket, elvégre ők is pénzből élnek, és kell a hallgatottság. Mindazonáltal elég frusztráló már egy éve azt hallgatni, ahogy például O. Gergő kitör a csendből, pláne ha még be is mondják, hátha valaki nem ismeri. (Hangsúlyozom, NEM a dallal van a bajom, hanem az azt "eladó" kereskedelmi rádiók P.R. tevékenységével.)


Hozzáteszem: az este 8 óra utáni, illetve a késő esti turnusban viszont már hallottam számomra teljesen új dalokat, amiket azelőtt soha – próbáljátok ki, nem tudom pontosan, hogy mely napokon, de úgy emlékszem, hogy egy beszélgetős műsorral egy időben futnak ezek.


Egyetértek a rádiók részéről azzal is, hogy köti őket a repertoár összeállításában a szerződésük, de akkor legalább ne adják el ezt „legváltozatosabbnak”, meg „kívánságnak”, amikor nem az. Sajnos az országnak van ettől sokkal nagyobb baja is, de ebben a kérdésben talán lehetősége van az embernek megbélyegzés nélkül vitáznia.


Aki teheti, az ebbe-abba belehallgat online, avagy dallistát állít össze, vagy behoz pár válogatás CD-t… Valóban nem „kötelező” ezt az állomást hallgatni, de ha ennek van az országban a legnagyobb lefedettsége, nehéz igazán mást találni. A kis rádiók többsége előbb-utóbb lemorzsolódik, a városi rádiók pedig általában hasonlóan a „mainstream”-ben maradnak, néhány kivétellel talán.

Én már csak kínomban somolygok, amikor a reggeli műsor kíséretében elmegyek otthonról dolgozni, odabent a délelőtti, aztán a kívánság – majd délutáni műsorban, végül pedig otthon az esti top 20-ban ugyanaz az egy, csapból folyó nóta köszön vissza. Ez a legnagyobb változatosság.


Végérvényben hasznavehető választ bár nem írtam; de talán – hasonló mintára – létrehozhatnának egy Tré FM nevű, legváltozatlanabb rádiót is, ők legalább őszinték lennének ilyen téren. :D

2014. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!