Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik, hogy nem megfelelő...

Létezik, hogy nem megfelelő húrkészletet tetettem fel?

Figyelt kérdés
Olyan jelenséget tapasztalok, hogy torzított hangzásnál például magas bundszámon egyel-kettővel fellépek ugyanazon húron és ez gyakran éles gyorsan tompuló rezonanciát okoz. Arra gondoltam EB Cobalt Slinky nem illik az olcsó gyári hangszedőmhöz. Persze nem vagyok gyakorlott és mindössze nekem vannak alapszintű gondjaim szólójáték terén, de nem emlékszem hasonló gondra korábban. Köszönöm! (érintett húrok G H E)

2013. júl. 13. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
hallgasd meg erősítés nélkül mennyire zörög, mert lehet, hogy egyszerűen nem jól van beállítva, vagy más miatt zörög a húrod és az behallatszik...
2013. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
először arra gondoltam, hogy túl magas output-ot generál az új húrkészlet, szinte a lehelletem is veszi, de igazad van ezt is meg kell vizsgálni
2013. júl. 14. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:

ezt én is tapasztaltam, ha valami ilyesmire gondolsz

[link]

2013. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sok dolog csinálhatja, én a következő segítséget kaptam ehhez:


"A libegést okozhatja a nyak, a rugók, a húr és esetleg a test. Látni kellene. Melyik gitár ez? Hány rugó van a gitárban? Milyen húrok vannak rajta?

Lehet, hogy a húrok okozzák a hullámzást. Felhúrozáskor érdemes arra figyelni, hogy a kulcsokra max. kétszer tekeredjen fel a húr. Amikor csévéled fel fel a húrt a kulcsra, akkor az is történik, hogy a húr a test fölött megcsavarodik. A megcsavart húr pedig nem tud szabadon mozogni, és libegős lesz a hangja. Ha a Cort csinálja ezt, akkor szorítsd le a satukat, majd nyomd le a tremolót, hogy libegjenek a húrok, és engedd ki a húrokat a tremolóból. Aztt fogod látni, hogy a a babákban lévő húrvég elfordul a testtől, és ügyeskedned kell (meg kell csavarnod a húrt) ahhoz, hogy a babába visszatedd a húr végét. Ez a nem szerencsés húrozás miatt van. Ilyenkor a húr végét le szoktam vágni, felengedem a nyakon a satut, egy keveset visszaengedek a húrból és tremolóba újból befogom. Így m már kisebb lesz a csavarodás a húrban.

Lehet, hogy a rugók okozzák a libegést. A rugók is úgy működnek mint a húrok. Pengesd meg a rugókat, azoknak is van egy hangmagassága, ami nincs "hozzáhangolva" a húrokhoz. Ha a rugó hangja (vagy valamelyik felharmónikusa) közel esik egy tiszta hanghoz, akkor az összerezonál a húrokon lefogott hangokkal, és kialakul ez a libegés. Ilyenkor érdemes a test hátán a rugókat tartó lemezt átmozgatni, az egyik csavart befelé, a másikat kifelé engeded. Ezzel "elhangolod" a rugókat, miközben ez együttes húzóerejük megmarad. Így már kevésbé fognak rezonálni a húrokkal. Én szoktam a rugók belsejébe egy kis ruha darabot húzni, úgy hogy ne legyen szorosan a rugóban. Ez tompítja a rugók rezgését.

Ha a nyak okozza, akkor érdemes átmozgatni a merevítő pálcát a nyakban, de ez már csak nagy szerencsével segíthet.

Érdemes a nyaki hangszedőt is lejjebb engedni, van, hogy a nyaki hangszedő mágnese téríti ki a húrt a normál lengésből.

A testtel sokat nem lehet kezdeni, esetleg a nyakzseb és a tremoló elmozdításával lehet egy kicsit "hangolni" a testen."


Ebből van pár dolog -pl merevítőpálca- amihez jobb ha nem nyúlsz

2013. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a húr semmit nem tesz hozzá vagy vesz el a hangszer kvalitásaiból. nyilván van jobb, illetve kevésbé használható márka, de a beállítások ami elsősorban számít. szeretnél olyan alacsony húrállást, ahol villám lehetsz? marhaság! legtöbbször a hangszer úgyis adja, hogy milyen "húrállást" tűr el. A zizegés elleni bajodra pedig azt javaslom, olyan beállítást kérj a hangszerészedtől(ha van), ami nem zörög. Ne kelljen már a gitárosnak azzal foglalkozni, hogy a hangszer miért megy ellene!
2013. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!