Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagy gitárosok mindig tökélete...

Nagy gitárosok mindig tökéletesen játszanak?

Figyelt kérdés
Nagy gitárosokon értem itt magyar zenekarok gitárosait pl.: Hooligans,Tankcsapda,Depreszzió,Kalapács...stb. Mert én el nem tudom azt képzelni hogy ők ilyen 2 órás koncerten végig perfektül gitároznak,solo van egy normalisan le nem fogott han nincs,akkordnal minden húr tompulás nélkül meg pendül ... Vagy még is van akkorra rutinjuk hogy egész végig no problem?
2013. júl. 15. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt ezek nem túl bonyolult számokat játszanak, másrészt egy 15-20 éve gitározó emberben van annyi rutin, hogy ha hibázik, akkor is hidegvérrel megy tovább, mintha semmi sem történt volna.(a legnagyobbak is szoktak hibázni)
2013. júl. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek becsúszhat egy-két hiba élőben. De akkordok, meg ének kíséret azért elég ritka, hogy elrontják, hiszen az nem túl nehéz általában. Viszont vannak szólók amikbe néha belebakiznak. Pl Cseresznye nyilatkozta talán mikor a TCS-ben volt, hogy van szóló amit élőben mindig nem tud rendesen eljátszani. Vagy ott van pl Joe Satriani aki azért egy igazi gitárhős, és mikor én láttam a koncertet úgy kezdte, hogy pont belebakizott. De egy olyan művésznél, mint pl ő is az ilyen megengedhető, mert nem azért bakizott, mert nem tudja eljátszani, hanem izgult, nemfigyelt, bármi :D
2013. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszi :) am csak azert kerdem mert gyorsan pengetni hiba nelkul(meg amugy se)tudok ugye a hardver miatt tapolni meg a softver miatt
2013. júl. 16. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Most mi volt ez a hardver szoftver? :D Nem a gitár hibája ha nem megy egy technika.
2013. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
No akkó hozzam hiven szabócsiasan: a gyóspengetes azert nem meg mert az en vok szar a tapolas meg azé nem mert a gitr hangfalam szar.
2013. júl. 16. 22:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint tapping? Az nem a gitár hibája ha nem megy ;)
2013. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is lehet. De ugy hogy lehet jatszani gyorsan hogy szinte lyukat utsz a fogolapba az ujjaddal?
2013. júl. 17. 00:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni, ennyi. Az hátráltathat, ha magasan vannak a húrok, kopottak a bundok(ettől szarul szólhat) vagy nagyon vastag húrokat használsz.Az ujjaidnak meg kell szoknia ezt a mozgást.Ja és fontos, hogy ne csuklóból csináld,(gyakori hiba) hanem próbálj meg kizárólag az ujjaiddal "ráütni" a húrokra.
2013. júl. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szerintem az elég hülyén néz ki ha valaki csuklóból,neagy isten karból csinalja. en innen a hur kopotsagot mondanam valoszinubnek
2013. júl. 17. 09:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kopott bundról beszélek, nem húrról.:)
2013. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!