Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Szeretnék egy...

Gitárosok! Szeretnék egy multieffektet venni. Linkelnétek párat melyik mit tud, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Egy Artec erősítőm van, ehhez szeretnék egy multieffektet pedállal meg ilyesmi. Nem értek sokat a témához, a lényeg hogy sok féle dolgot tudjon (torzítás, hangerő, visszhang stb.). Nem kell nagyon profi cucc, hisz nem is értek hozzá. Az ára minnél olcsóbb ha lehet. Nagypn hálás lennék előre is köszi!:)))

2013. júl. 17. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden multieffekt tud torzítást és visszhangot. A hangerő alatt nem tudom, mit értesz...

Ha hangerőpedált, akkor az már a kicsit komolyabbakban van inkább.

Ha minél olcsóbb ár a lényeg, akkor menj fel bármelyik hangszerbolt honlapjára és nézd ki a legolcsóbbat és vedd meg. Nagyjából abban a kategóriában nincs nagy különbség szerintem, egyformán elég gyenge-közepes hangminőséget kapsz.

De legjobb, ha bemégy egy hangszerboltban és kipróbálsz párat.

2013. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól mondja a fõnök, ha "minél olcsóbb legyen" kategóriában gondolkozol, akkor szinte mindegy mit veszel, úgyis borzasztó lesz.
2013. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, ne nézzetek hülyének, de az mindegy milyen erősítő? Bármihez passzol?
2013. júl. 17. 18:19
 4/10 anonim ***** válasza:

az mind1... csak 2 gitárkábel meg 1 adapter kell...

ha nagyon valami ajánlatot vársz akkor nekem sokáig volt Digitech Rp80-as om az mindent tud amit te leírtál... közel sem valami qrvajó cucc de elsőnek talán megteszi...

[link]

2013. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is használtam egy Digitech RP50-et. Nem valami komoly minőség, de kezdésnek elmegy.
2013. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt Digitech RP-500-am, ami már közel van a cég valamikori zászlóshajójához, de nagyot csalódtam benne. Az itthoni kis csöves erősítőm hangját úgy ahogy volt taccsra tette. Nem is beszélek a nagycuccról, amin egyszer kipróbáltam és soha többé. Szerény véleményem szerint ezek a multieffektek tranyós, vagy digitális erősítőkkel tudnak úgy működni, hogy nem elvesznek, hanem hozzáadnak a szandhoz.


Konkrétan azt javaslom, hogy a Line6 dolgai közt nézz körül, ami talán a legdinamikusabb fejlesztéseket végzi a témában. Ha be tudsz annyit áldozni, akkor a Line6 HD sorozatból válassz eszközt. Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen multiknál nincs jelentősége a csövességnek, úgyis tiszta digi az egész. A parasztvakítást meg kár megfizetni egy olyan hangzás oltárán, ami nem létezik.

2013. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, aligha lesz ebből Line6 HD, hiszen a legolcsóbb effektet akarja, ez meg elég távol van az olcsótól. :)

Amúgy egyetértek, egyszerű tranyós erősítőkhöz oké lehet a Digitech, ha nincs nagy elvárás, de ha jobbat akar valaki, akkor tényleg érdemes Line6-et nézni.

2013. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is Line6 HD-m van most már szal értem az érvelésed de abba gondolj bele hogy mit kívánt a srác.. és amit én is meg aktív is ajánlott egy kezdésnek bőven elég ahoz hogy megismerkedj a multik világával... ez annyira amatőr dolog mindig a legjobbat ajánlani mindenkinek kell referencia mindenkinek , ez egy első számú ajánlat volt ahoz hogy kevés pénzért mit lehet csinálni...
2013. júl. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sose értettem mi értelme kiadni egy rakat pénzt arra, amitől csak rosszabb lesz minden, értsd itt az olcsó multikat.

Akkor venne inkább egy igényes delay-t 20-30-40 között meg egy hangerőpedált 5 ezerért és megmarad a jó szandja a szükséges effektekkel...

2013. júl. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Abban teljesen igazad van, hogy ha valaki már tudja, mit akar, annak jobb ez a megoldás. De sokan csak próbálgatják magukat, egyáltalán mit lehet kihozni.

Ha a hangminősége nem is valami jó, de talán egy multival rájön, mi az, amit majd szeretne továbbfejleszteni..

2013. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!