Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi ideig kell gitározni,...

Mennyi ideig kell gitározni, hogy megkeményedjen az ujjamon a bőr? Nem lehet valahogy elősegíteni a dolgot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet sürgetni, de nem is érdemes. Pár hónap alatt hozzászoknak az ujjaid és nem fog fájni. Arra azért figyelj, hogy seb ne legyen soha belőle.
2013. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vad-Ász ***** válasza:
28%

én is most kezdtem gitározni ugy egy hete fémhúros akusztikuson,,,,nem vagja az ujjam,de állandóan olyan érzés mintha viszhojagos lenne az ujjam,.

sokaig tart.jónéhány hónap

én is várom hogy megkeményedjen az ujjam

2013. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, mert neked is "viszhojagos" lesz az ujjad.
2013. júl. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Egyébként az enyém nylon húros. :)

2013. júl. 18. 07:00
 5/11 anonim ***** válasza:
A nylonos annyira nem veszi igénybe az ujjakat. Attól függ, hogy mennyit gyakorolsz, ha többet, akkor előbb keményednek meg az ujjvégeid. Én 'ez van a háznál' alapon egy rettenet fémhúroson kezdtem tanulni, aminek istentelen húrnyomása van, úgyhogy nálam pár hét ha volt...
2013. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen. :)

Elvileg nylon húros. :)

2013. júl. 19. 12:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez bizony gyakorlatilag is nylonhúros :) A 3 mélyebb húron a tekercselés fém, de a magja azoknak a húroknak is nylon, éppen ezért puhábbak, mint egy fémhúros (western) akusztikus húrjai. Valószínűleg ettől eleinte sem fog nagyon kikészülni a kezed.
2013. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általában a nejlonhúrok vastagabbak is, mint a fémhúrok, ezért (is) kicsit kevésbé vágja az ujjad.
2013. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vad-Ász ***** válasza:

az én ujjam még nem készült ki eddig a fémhúrostól.

de használat után teli van csíkokkal az ujjam,de ugy 15.perc mulva eltunik.

annyi hogy kicsivel érzékenyebb az ujjam

2013. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti,(sajnos) nagyon puha,gyenge,érzékeny a bőröm és hát nem tudom hogy fog megvastagodni. :/

Igazából csak az első 10 percben fáj,utána lezsibbad és nem érzem,hogy vágja. Annyi,hogy gitározás után 3-4 órán át érzékenyek az ujjaim. :)

Egyébként köszönöm a válaszokat. :)

2013. júl. 19. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!