Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy Dj-nek télleg megkell...

Egy Dj-nek télleg megkell venni a zenét egy boltban?

Figyelt kérdés
Szóval aki Dj annak nem lehet letölteni internetről a zenét,hanem megkell venni?Mi az a jogdíj a Dj szakmában?Leirnátok egy Dj-nek milyen szabályok vonatkoznak ha ő a Dj?

2013. júl. 17. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Letöltheted netről is, ha fizetsz érte vagy ingyenes.

2013. júl. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Két részből áll:

(1) Megveszi a jogtiszta zenét (boltban/online).

(2) Kifizeti a közönségnek játszott zenélés miatti szerzői jogdíjat az Artisjusnak közvetlenül, ez a szórakozóhely méretétől, közönség számától függő összeg.

2013. júl. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2013. júl. 18. 11:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Az átalánydíj megfizetésével a felhasználó korlátlan mennyiségben, bármilyen formátumban (CD, DVD, mp3, számítógép, stb.) használhat fel hangfelvételeket. Ez mit is jelent illegálisan letölthetem a zenét cd-re ha van egy papir arról hogy befizettem a jogdíjat?
2013. júl. 18. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:

2. téved.

Artiskusnak a hely fizet.

A dj a mahasznak fizet. Nem ugyan az a kettő.

Ha pl én mint dj legális hanghordozóról játszom (pl bakelit, vagy gyári cd), akkor természetesen a mahasznak nem fizetek,de a helybefogadó képesség függvényében fizet a mah(f)asznak.

2013. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A netről letöltött zene magán célú felhasználása jelenleg nem törvénybe ütköző.Ellenben ha közönség előtt játszod, avagy másolod, akkor már az.De ha kifizeted a jogdíjat, akkor minden rendben.
2013. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha BeatPort-on, iTunes-on megveszed, akkor nem kell a mahasznak fizetned. A mahasz arra való, hogy hihetetlenül, irtózatosan féreg módon "kissebb" összeg ellenében legálissá teszi a kalózkodást... és akkor abból a zene szerzője milyen pénzt fog látni? Semmilyet. Mindegy, ez elvi kérdés, szerintem mocsadék dolog.

Esetleg ha maga a producer küldi el neked, vagy FREE (isten áldja a soundcloud-ot! :) ), akkor sem kell fizetned.

2013. júl. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sajnos már a beatport sem jó nekik. Mivel ők csak otthoni felhasználásra árulnak zenéket.

Ugyan úgy kell érte fizetned.

2013. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!