Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ibanez S420/S570/S770fm....

Ibanez S420/S570/S770fm. Tényleg nincs számottevő különbség?

Figyelt kérdés
S770fm-et próbáltam, és hát egyenlőre úgy néz ki, hogy meg is veszem. Azonban neten olvastam, hogy állítólag az S570-hez képest csak a szín, és a flame top a különbség. Ebben azért lehet valami, hiszen nincs nagy árkülönbség a kettő közt, és ha megnézzük a leírást igazából ugyanaz a kettő. A másik pedig, hogy az S420 szintén lehet, hogy ugyanaz, csak HH hangszedőkkel, nem HSH-val, ami nekem jobban is tetszik. Viszont elég durva, hogy 125k-ért elvileg ugyanaz a gitár, mint 177-ért, csak középső hangszedő nélkül, meg más festéssel. Szóval ha valakinek netán van tapasztalata ezekkel a gitárokkal írjon!

2013. júl. 19. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Az S420 kicsit "póriasabb" kivitel. Csak egy sima pontberakás van a fogólapon és nincs szegélye.

A másik kettőnek végig szegélyezett a fogólapja és a berakások is sokkal díszesebbek és több van belőlük. A 770-esen abalon a berakás, ami díszesebb és alghanem kicist drágább, mint a sima. Persze ez még nem okoz akkora különbséget árban...

Maga a szegély és a berakás azért jóval több megmunkálást igényel az 570-esen és a 770-esen.

2013. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de az S770 berakása pl nem is tetszik, a szegélyezés meg olyan, hogy 52 ezer forintért nekem megéri a "paraszt" kivitel is. Ha tényleg nincs különbség. 52 ezer forint az már egy fél pedalboard, vagy adott esetben egy hangláda. És mivel sajnos nem vagyok eleresztve anyagilag ezért marad az S420.
2013. júl. 19. 18:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a segítséget :) Esetleg azt is megírhatnád, hogy az RG350-hez képest hangban van-e nagy különbség. Bár az meg Edge tremolós, nem ZR, azt meg ahogy hallottam szidni szokták.
2013. júl. 19. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az utóbbi kérdésben nem tudok segíteni, erről nincs információm. :(
2013. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm :) És akkor majd próbálni kell, mert hasonló ár. Amúgy érdekes, hogy az RG320/350-ek 65-80 közt mennek használtan, S420at meg 100 alatt nem láttam, és nem is adja el senki. Ennyire jó lenne, vagy ennyire nem vették? :D Bár S szériából amúgy sem látok nagyon eladót.
2013. júl. 19. 18:23
 6/6 6string válasza:
Az S szériában lévő ZR tremoló nehezen überelhető, tartja a hangolást időtlen időkig, nagyon precíz, talán ezért sem válnak meg tőle olyan sűrűn.
2014. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!