Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az eurovíziós szavazást...

Az eurovíziós szavazást hogyan lehetne igazságosabbá tenni?

Figyelt kérdés

Ezt most nem azért írom, mert Magyarországnak nincs haveri országa, hanem szerintem nem igazságos (ezt már Törökország is kifogásolta), hogy állandóan ez a körbeszavazás megy.

Ex-jugoszlávok egymásra, ex-szovjetuniósok egymásra, skandinávok egymásra, Románia-Moldova, Ciprus-Görögország, stb.


Én elhiszem, hogy gazdasági érdekeik is vannak, de emiatt rengetegszer volt olyan, hogy vagy olyan nyerte meg, aki abszolút nem érdemelte meg (pl 2011-ben Azerbajdzsán), vagy tisztára gagyi produkciók jutottak az élmezőnybe, a ténylegesen színvonalasak meg tolongtak a 20. helyért.


Én speciel abban sem értek egyet, hogy szakmai zsűri is beleszól. Mert ott lehet ám az igazi politika.


Olvastam egy cikkben, hogy sokan így értelmezték:


2007 Szerbia győzelme : hogy lefoglalja őket az építkezés, amíg Koszovó függetlenedik. (mellesleg szerintem marija megérdemelte a győzelmet)


2011 Azerbajdzsán győzelme : förtelmes és unalmas dal, de kell az olaj


2012 Svédország győzelme (szerintem ő is megérdemelte) : már előre beharangozták, hogy ő lesz a győztes, + muszlim arab Loreen.



Stb.


Ezt írták, de sztem van benne igazság.


Szerintetek hogyan lehetne az eurovíziós szavazás igazságos és normális? Hogy tényleg a zenéről, a színpadi produkcióról szóljon az egész, ne pedig a haveri országokról, és a politikáról?



2013. júl. 23. 10:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Jó persze lehet, hogy a hasonló kultúra miatt egymás zenéi tetszenek a legjobban, de én el nem hiszem, hogy Ciprusnak mindig Görögország száma tetszik a legjobban, Romániának meg Moldova.

Vagy ott van Bosznia. Amikor Düsseldorfban volt az Eurovízió, akkor amikor az ex-jugók mondták, hogy 12 for Bosnia, mindig hatalmas fújjongás volt, akkor is, amikor Ciprus mondta, hogy 12 poinst go to Greece.

2013. júl. 23. 10:59
 2/9 A kérdező kommentje:
Bosznia is mindig azért jut tovább, mert a szomszédai, meg a maradék ex-jugók nyomják neki a pontot rendesen.
2013. júl. 23. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Sehogy, mivel országok versengnek egymással, ezért mindig jelen lesz a politika, az érdekek.


"Hogy tényleg a zenéről, a színpadi produkcióról szóljon az egész, ne pedig a haveri országokról, és a politikáról?"


Egyetlen módon: mégpedig meg kellene szüntetni azt, hogy országonként indulnak a dalok, de akkor meg már nem lenne Eurovízió, csak egy sima nemzetközi dalverseny lenne.

2013. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A mai internetes világban meg lehetetlen lenne mondjuk a verseny végéig eltitkolni, hogy ki melyik országtól jött.
2013. júl. 23. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy eltitkolni, ki honnan jött, de ez azt jelentené, hogy nem énekelhetnének a saját nyelvükön, ami szerintem nem lenne jó.


De egyébként ezen a kérdésen én is gondolkodtam már, és jó kis verseny lenne, ha nem lenne ez, amit mondasz.


Esetleg a zsűri lehetne olyan országból, ahonnan nem érkezik versenyző, de mondjuk úgy is lehet benne politika.

2013. szept. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen megnéznék egy olyan eurovíziót, ahol anonim indulnak az előadók. Érdekes eredmények születnének :D
2013. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"(ezt már Törökország is kifogásolta), hogy állandóan ez a körbeszavazás megy"


Ők beszélnek, mikor minden alkalommal Azerbajdzsánnal cserélték a 12 pontjukat, amikor lehetőségük volt rá?


Amúgy a törökök azért léptek vissza, mert 2013-ban a finn produkcióban volt egy leszbikus csók, 2014-ben pedig mert szerepelt Conchita. És Törökországban egy eléggé konzervatív kormánypárt van, aminek sajnos nagy beleszólása van annak a műsorsugárzónak a működésébe, ami egyedüliként jogosult Törökország részvételének biztosítására. És ez a kormány nem tűri meg az ilyen dolgokat, amik a versenyen történnek.


A politikai szavazás meg kb. azóta van meg, amióta bejött a telefonos szavazás (90-es évek vége). Azelőtt 100% szakmai zsűri volt, és tényleg a legjobb dalok nyertek többségében. Persze akkor is voltak apróbb jelei a politikai szavazásnak, de ez nem volt ennyire jelentős.


Ezért szerintem vissza kellene hozni a 100% zsűri szavazást, és olyan országokból kellene zsűritagokat hívni, amelyek nem indulhatnak ESC-en (pl. Ausztrália, USA stb.), így függetlenek lennének a zsűritagok. Valószínűleg ezzel csökkenne a politikai szavazás mértéke, bár a változtatás sok ország elégedetlenségét is eredményezné.

2015. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Például lehetne az hogy a résztvevő országok nem adhatnak max pontot (12 pontot) a földrajzilag szomszédos országot képviselő résztvevőnek, ezzel kiküszöbölendő a szláv országok és a mediterrán országok egymásra szavazgatását.
2015. máj. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sztem:

- hivatásos szakmai zsűrit kell kinevezni minden országban, olyanokat, akik tudnak elfogulatlanul értékelni... szóval inkább producereket, rádiós dj-ket, lemezkiadókat, mint énekeseket... nálunk is, ilyenek voltak az elmúlt években a zsűriben, mint Tóth Vera, Wolf Kati, Odett meg Freinreisz Kari bá... most őszintén, elismerem az énekesi tehetségüket, de egy zsűribe nem őket tenném be. De más zsűrikben is ilyen alternatív szcénában is alig ismert 22éves kis énekes csitriket raknak bele... ez hol garancia arra, hogy elfogulatlan lesz a pontozás? Mert így olyan, mintha ugyanúgy a közönslg szavazna, de azok közül kiválasztanának országonként 5-öt, akiknek a szava sokkal jobban számít...

Egymástól elkülönített szobában, hogy ne beszélhessék meg a döntéseiket. Telefont, ilyesmit elvéve tőlük, hogy csak a dalokra tudjanak koncentrálni.


Közönségszavazásnál: az a helyzet, hogy itt el vagyok akadva, mert testvér/diaszpóraszavazás úgyis lesz, de attól nem lesz elfogulatlanabb a dolog, ha nem szavazhat a közönség. Az már egy jó megoldás, hogy bevezették, hogy az elődöntőknél nem lehet az összes szomszédos ország egy térségből egy elődöntőben.


Mostanában hozták meg ezt a szabályt a sorszámhúzásnál, hogy először csak azt húzzák ki, eleje vagy vége, aztán majd a műsor producerei eldöntik, ki mikor lép fel, hogy "változatosabb legyen a sorrend"... na, ezt törölném el a francba. Ez a szabály kb. arra jó, hogy a lehetséges vetélytársakat eltakarítsák azoknak a daloknak az útjából, akikért lobbiznak. Van egy jobb dal, ami rizikóssá teszi a 3 kiválasztott dal bármelyikének a győzelmét? Rakjuk be elsőnek vagy a reklámszünet utánra, akkor senki sem fogja látni...

2016. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!