Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tapasztalt gitárosok! Mi az...

Tapasztalt gitárosok! Mi az alapja a színes, egyéni játéknak?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy nem tudok improvizálni,mert egyszerűen egy sablonos izébe torkollik az egész.Lassan 2 és fél éve játszom,de egyszerűen ezen nem tudok túllépni. Próbáltam már skálákat tanulgatni youtuberól...De az sem segít,nem látom át,hogyan segítene színesíteni a játékomat. Köszönöm a segítséget,jó lenne ha minél többen írnának :) 17 / F

2013. júl. 25. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A belső hallást kell fejleszteni. Sok zenét kell hallgatni, szólókat elemezni, és megpróbálni eljátszani, stb. A dallam először fejben születik meg. A skálák arra jók, hogy a kezedben legyenek a mozdulatok. Kezdetben akár dúdolhatod is közben hangosan, az sokat segít.
2013. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a vicces, hogy fejben már sok nagyszerű, epikus szólót elképzeltem ! :D Jobbnál jobbakat ! De amikor arra kerül sor hogy lejátszanám őket akkor szinte egyenként keresgélem a hangokat.... Még várok válaszokat, más módszereket, valaki, aki hasonló cipöben jár..
2013. júl. 25. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor keresgéld egyenként.

Az improvizálás nem úgy megy, hogy az ember tanulgat magában innen-onnan aztán pár év múlva nagyszerűen improvizál, ahhoz nagyon komoly tehetség kell.

Sokat kell hallgatni és játszani jó zenéket.

De valóban valamennyire fejben kell működnie, különben mindig csak azt fogod játszani, amire az ujjad rááll.

Ha van egy jó szóló a fejedben, nyugodtan dolgozd ki hangról hangra, lassan...

2013. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Tehát akkor valóban sok-sok gyakorlás szükséges hozzá.
2013. júl. 25. 22:28
 5/9 anonim ***** válasza:
de egyébként nyugodj meg, 2és fél év után még egyáltalán nem gáz, ha nem megy, és nem tudsz túllépni néhány sablonos dolgon, még javában az elején vagy, csináld tovább ahogy az előttem szólók is mondták, és jönni fog a jutalom:)
2013. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, lassan két éve gitározok és nagyon könnyen, gyorsan betanulok dalokat, de nincs benne semmi plusz részemről. Bocsi, tudom ez nem válasz, de figyelem a többiek válaszát.
2013. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hali !

Nem gond,megkönnyebbülés hogy nem csak én vagyok így vele :/ Akkor gondolom te is csak otthon,hobbiból játszol ?

2013. júl. 27. 10:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor fütyörészel, vagy fejben képzelsz el szólókat, akkor ösztönből skálán vagy, nincs nagyon technika, amire ügyelni kéne (oké, a fütyörészésnél azért van mit pontosodni:). Ha a hangszereden mozogsz ugyanilyen otthonosan, tetszőleges hangnemben, gyakorlatilag minden elméleten túl, ösztönösen "fütyörészgetve" a szólóidat, akkor vagy ott, amihez sokak szerint tehetség kell (szerintem vagy tévednek, vagy minden egészségesnek mondható agyú embernek elegendő tehetsége van az impróhoz, ami igazából rutinos szónoklat a legegyszerűbb nyelven, a zene nyelvén, amiben a konkrét szavak helyett a mondatok szinte csak harmóniákat - és persze harmonikusnak is felfogható diszharmóniákat - tartalmaznak.)
2013. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6. voltam. Egyelőre csak magamnak játszok, itthon :-) Járok tanárhoz, de ettől még nem fejlődik könnyebben és gyorsabban az egyéniségem, mint annak, aki magától tanul, csak a technikám.
2013. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!