Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van esélyem megtanulni a...

T_GaRami_a kérdése:

Van esélyem megtanulni a neten profi szinten szóló gitározni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 01:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Profi szinten csak zenetanár segítségével lehet a szolfézs ismerete miatt (ajánlom kezd ezzel az alapozás miatt amiért ez fontos!!!)...De hát ha nekem sikerült, akkor neked miért ne sikerülne:)

Egy évig szolfézs, majd folyamatosan autodidakta tanultam mint Kispi a borzból.

2013. aug. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, és lehet így külön csak szolfézst tanulni zenetanártól? Ha igen 1 héten hány alkalommal?
2013. aug. 6. 02:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem hol tanítanak zenét a városomban és betántorogtam kedvesen egy középsuliba hogy gitárt akarok tanulni mindenáron és keresek valakit...Egy ott tanító gitározni is tudó profi zenetanárhoz irányítottak, aki ráadásul még nem is kért érte semmit olyan rendes volt hozzám (Horváth Elek).

Hetente 1-2x mentem hozzá az (olcsó) klasszikus gitárommal (mert sajnos alapokra csak ezt fogadják el és ezt is vennem kellett)

Magánórákat adott, feladta a leckét amit otthon kellett gyakorolgatnom és kb.4 hónap alatt kiveséztem a tankönyvet amit a gimisek egy év alatt szoktak átvenni.)))

Próbáld meg, hátha neked is sikerül így.

2013. aug. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglehetõsen fölösleges a zeneiskolai szolfézs szólógitározáshoz.

Azzal a tempóval ráadásul az életkedved is elmenne, mire valami értelmeset tanulsz.

2013. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Azt se tudom mi a fa$zom az a szolfézs,nem is akarom tudni mégis eltudok játszani egy ilyen szólót :

http://www.youtube.com/watch?v=Vzu_mLD3ZNI

És szerintem Dave Mustaine se tudja mi az a szolfézs.Baromság az egész zene elmélet,játszd azt amit szeretnél,a szólót gyakorold metronómra lassan aztán megy majd egyre gyorsabban,pontosabban.

2013. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baromság a zeneelmélet.

Egy profi szólógitáros álmából felkeltve tudja az elméletet és alkalmazni is tudja, ami igazán nehéz.

Dave Mustaine messze nem a profi szólógitáros szint.

Ettől függetlenül a zeneiskolás szolfézs nem az, amire egy rock gitárosnak szüksége van.

2013. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te nem értesz hozzá, nem hülyeség a zeneelmélet :D


zenesulis szolfézs tényleg más, nem az kell, de egy jó szolfézstanár 1-2órában elég sokmindent el tud mondani, alapvető elméletet, illetve olyan tanárt keress, aki nem csak a technikai részéhez ért, hanem tud segíteni az elmélethez is. improvizációhoz, saját dolgok szerzéséhez elég fontos.

2013. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. aug. 6. 14:29
 9/13 Pável Alex ***** válasza:

Igen a zeneelmélet fontos én is rájöttem!

Én sem tanulom csak azt ami muszáj!

De Nézd meg Santana (Az előttem szólóhoz lehet hogy Dave nem profi szólós Santana szerintem eléggé az) nem ismeri a kottát!

Angus Young csak a hangolást mutatta meg neki a bátyja többi autodidakta!

Salsh is csak pár alkalommal volt tanárnál!

2013. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

jaj, megint ez a Santana...:D ebből itt mindig vita van:D


Azért tegyük hozzá, hogy Slash ha sokat tanult egyedül, az nem ugyanaz, mint a netes dolgok. Neki a technikája nagyon jó, de úgy tudom hogy járt is eleinte tanárhoz, utána pedig ő úgy tanult magától, hogy rengeteg zenét hallgatott, hallás után próbált minél több szólót megtanulni, és úgy alakult ki a stílusa, a skálaismeretek, szóval így, sok munkából született Slash. Ma meg már azt jelenti a netről tanulás, hogy guitar proról megpróbálják feldolgozni a számokat, a fül teljes kizárásával, csak kézből és szemmel gitározni, hallás után véletlenül sem, ha akkordok kellenek, akkor rákeresnek arra, aztán még 1-1 szerencsétlenebb megpróbálja valakivel leíratni, hogy mikor milyen irányba kell pengetni, vagy néha videókról próbálják elmagyaráztatni maguknak, hogy melyik hang után mi jön, mit kell fogni, de a hallásukat az ilyen "tanulók" szinte egyáltalán nem használják. Így, ahogy leírtam, nem lehet normálisan gitározni tanulni "sajnos" kell hozzá a fül, a belefektetett munka, és nem videók, amik idomítanak. Akik a régi nagyok közül állítólag tanár nélkül tanultak, biztos vagyok benne, hogy így csinálták, zenéről, nem pedig könyvből-videóról-gitárpróról.

2013. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!