Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kérdések az akusztikus gitárok...

Kérdések az akusztikus gitárokról?

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni a gitározást. Az első vétel előtt lenne pár kérdésem:


-Milyen gitárt ajánlotok 20-25k forint környékén? Nem szeretnék egyenlőre többet költeni rá, de nem lenne rossz, ha nem valami vackot kellene használnom.


-Egyedül mennyire hatékony a tanulás?



-Hogyan kell egy nem elektro-akusztikus gitárt behangolni? Mi alapján? Semmilyen zenei tapasztalatom nincs, csak elektromos gitárt hangoltam eddig, de ahhoz volt műszer.


-Mennyire nehéz egy laikusnak újrahúrózni a hangszert, ha szükség van rá?


2013. aug. 10. 02:12
 1/10 kojee ***** válasza:

-A hangszer minősége nagy általánosban=az árával, ezért nagyon olcsó gitárt nem érdemes venni. 20-25 eft árkategóriában szerintem ez jó tanulógitárnak: [link]

- a tanulás hatékonysága a belefektetett energiától függ (érdeklődés, utánajárás,gyakorlás). Tehát a tanár is elmondja, és elmagyarázza a dolgokat, aztán utána jön az otthoni gyakorlás.

- a gitárhangolók nagy része rendelkezik mikrofon résszel, így akusztikus gitár behangolására is alkalmas. Azonban én javaslom, füllel való behangolást, amihez kb egy hangvillára van szükség(de igazából még arra sem, http://www.youtube.com/watch?v=stxtqkZzJ-U )

- gitár újrahúrozása nem nehéz.

2013. aug. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

[link]

Én tőlük vennék. Hangolóból érdemes csiptetőset venni, gitarshopon 2500ft-ért van, az bőven jó. Nem vészes újrahúrozni, youtube-on fentvan a módszer.

Egyedül meg a tanulás egyénfüggő. Muszty féle könyvet ajánlom beszerzésre, ha tanár nélkül kezdesz neki akkor nagyon jó!

2013. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zerdo??? Nee! Ne vegyél ilyen no name vackot! A Cort gitárokat tudom ajánlani alsó ár kategóriában,bár 20 - 25 k ból nem jön ki. Aztán nem tudhatjuk hogy akusztikus ból fém húrosat vagy neylon húrosat (klasszikusat) szeretnél. Fém húros gitár újra húrozása nem volt gond soha. Gyorsan meglehet csinálni. Múltkor vonaton megcsináltam. Ha gondolod íratsz privátot is ha van valami olyan kérdésed vagy bármi más ha gondolod segíthetek tanulni ha egyedül akarsz gitározni.
2013. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fogtál már a kezedben egyet is, vagy csak úgy fikázod, hogy névtelen és biztos rossz?
2013. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fémhúrosat szeretnék venni.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, véleményeket, sokat segítettetek! :)


Természetesen várom a további válaszokat.

2013. aug. 10. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Képzeld volt kezembe. Húgomnak van is olyan kértem hogy ne vegyen olyat ,de ő azt akarta. neki tetszik szerintem rossz. gagyi minőségű. Bár lehet hogy valamilyen szinten elvakít a most már többszázezres gitárok árnya. De ettől függetlenül szerintem nem éri meg. És az hogy évek óta nagyon "akciós" mindent elmond.
2013. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ránéztem újra azt írják hogy 7 napig vissza veszik szóval ki lehet próbálni.
2013. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gagyibb, mint egy 25 ezres Cort. Cserébe töredéke az ára. Mert az sem világszínvonal...
2013. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is mondtam hogy az. Sőt nem is 25ezres Cortot díjazom ebben az árkategóriában nem lehet tudni. Mondom húgomnak tetszik nekem nem. Mit mondjak talán erre mondják hogy ne feled honnan jöttél. De akkor is most egy Fender 40e ért nem lenne jobb?? Csak
2013. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De nem is veszekedek tovább inkább megnézem újra ezt a csoda hangszert. Szóval elkérem húgomtól egy jó kis tesztelésre.
2013. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!