Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlotok ehez...

Papa777 kérdése:

Milyen gitárt ajánlotok ehez az erősítőhöz?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Squier Bullet strat gitárom van. Hozzá egy roland cube 15xl erősítő. Az erősítővel nagyon megvagyok elégedve, de a gitárral nem. Gyengék a hangolókulcsok, illetve zörög a felső húr. ( amikor féléve vettem, tökéletesen bevolt állítva minden.)

Szóval gondolkodom egy új gitáron. Maximum 50e-m lenne rá.

Főként slash-t játszom.

Amúgy a roland cube 15xl-ről mi a véleményetek? Nekem bejön.



2013. aug. 12. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha minden húrzörgésnél gitárt cserélsz, elég sokba fog ez neked kerülni. :)

Jobb helyeken elviszik beállítani. :)


Ha Slasht játszol, akkor egy Les Paul kópia a kézenfekvő. Vintage, Epiphone.

2013. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ááááá...nekem egy USA standard volt, kivágtam, mert zörgött a húr. Szerintem ne hallgass AktívGitárra, nem ért hozzá :-D

Inkább vegyél egy láncfűrészt. Kicsit zörög? Sebaj :-/

2013. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:), de sajnos elég zavaró tud lenni, a felső húron az 1-3 bundon szinte lehetetlen játszani, mert lefogni is sokkal nehezebb, illetve bezörög, ami szintén zavaró.
2013. aug. 13. 16:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen gondom anno ugyanilyen gitárral, a láncfűrész sem rossz ötlet, de én inkább a nyakpálca és/vagy húrláb beállítását célszerűbbnek tartom ;)Hidd el csodákra képesek az ilyen apró beállítások :)
2013. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2013. aug. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy egy vintage v100-as szerintetek jól szólna ezzel a roland erősítővel? Amúgy distortion csatornán, 7 Bass, full middle, és 7 treble beállításon, majdnem full gainnal nagyon szép hangzást tekertem ki.
2013. aug. 14. 20:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Vintage V100 egy korrekt LP kopi. Szerintem ha teheted menny el egy hangszerboltba és próbáld ki.
2013. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kipróbálom mindenféleképpen, van lehetőségem elmenni, remélem a rolandcube 15xl-el is jól muzsikál, az erősítővel tényleg nagyon megvagyok elégedve, ahoz képest, hogy nem drága, elég jól szól, legalábbis haver fenderjéhez képest... ugyanaz az árkategória, de az borzasztó volt, picit feltoltam rajta a hangerőn, úgy zúgott búgott, mint akit kínoznak....
2013. aug. 14. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:

V100 jó választás, volt nálam egyszer pár napig egy beszámításból, gyorsban eltoltam egy ötvenesért. Ha veszel, nézd meg jól a gitárt, mert hiába a legjobb kópiák közül való, azért akadnak problémák a kidolgozással. Az enyémen olyan hullámos volt a nyak, rossz volt nézni.

A haverod stratoja azért zúgott-búgott az erősítőd torzított csatornáján, mert egy tekercses szedők vannak benne, ami probléma ugye nem fog ilyen halmozottan előkerülni a V100-as dupla tekercseseivel, ha (akár)hídba tolod a szelektort.

2013. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát Fender szerintem nagyon sz*r erősítőket gyárt, és amennyit elkérnek érte... kész rablás :D Nyugi a Roland Cube 15XL fasza erősítő, én anno Line6 Spider IV 15-öt próbáltam ki, nagyon tetszett, és kb a Rolandal egyszintű.
2013. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!