Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az Oasis - Wonderwall című...

Az Oasis - Wonderwall című szám eljátszásához feltétlen szükséges kápó?

Figyelt kérdés
Elég kezdő gitáros vagyok, azt se tudom pontosan mire jó a kápó de szinte minden videóban ahol lejátszák használnak.

#gitár #kápó #oasis wonderwall
2013. aug. 12. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Abban segít, hogy feljebb "tolhatod" vele az alaphangnemet, miközben úgy fogod le, mintha az üres húrokhoz képes játszanál.

Tehát ha egy A-mollt fogsz, miközben a második bundnál van a kápó, akkor H-moll lesz.

Olyan, mintha feljebb tolnád a kezdőhangot vele.

2013. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dalt akarod kísérni, nem kell feltétlenül capo, kikeresed hogy milyen akkordokat írnak, és tudod kísérni, de nem biztos, hogy ugyanolyan felrakásban lesznek, nem teljesen ugyanolyan lesz, de maga a hangzás, a harmóniák stimmelnek.


pl, első akkord, egy e-moll, de úgy ,hogy a második érintőnél van a capo. Úgy már abból fisz moll lesz. Ha fogsz egy olyan fisz-mollt, ami viszonylag könnyen így fog kinézni:

2

2

2

4

4

2


akkor ez is jól fog alá szólni, mert a hangok stimmelnek. Az eredetiben viszont így fogják, capoval, hogy:

5

5

2

4

4

2


Ezt már nehezebb capo nélkül, úgy mond elfogynak az ujjak. Meg lehet csinálni, én is kipróbáltam most így gyorsan, és ment is, de neked nem fog. Meg én sem játszanám így ,felesleges most amitt ennyit nyújtózkodni, akkor vagy játszom úgy a fisz-mollt, ahogy elsőnek leírtam, vagy keresek egy capot, és úgy könnyebb.

2013. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!