Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobosok, ti hogy tanultok...

Dobosok, ti hogy tanultok dobolni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek a dobhoz. És valahogy eszembe jutott hogy ti hogy tanultok? Először csak egyik olyan dobot ütitek, majd elkezditek a másikat, majd minden kis és nagy dobot meg cint püfölitek? Vagy hogy?

Bocsi ha hülye kérdés, de egyszerűen nem tudom elképzelni hogy ez hogy megy.



2013. aug. 14. 20:05
 1/4 ZorPrime ***** válasza:
Először mindig az alapokról indulsz. Megtanulsz egy (több) alapvető verőfogást, ütéstechnikát, ritmusképleteket. Mindehhez elég egy pár verő és egy gyakorló gumilap - ezzel párhuzamosan tanulod a ritmuselméletet. Amennyiben jól rögzültek alapvető dolgok, akkor jön a dobfelszerelés....megtanulod pl., hogyan mozgasd függetlenül a végtagjaidat, hogyan "közlekedj" a szerkón...a továbbiakban pedig fejleszted és csiszolod a tudásod :)
2013. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2013. nov. 10. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Én zeneiskolába járok...de anélkül is menne nekem...hallgatsz zenekarokat,dobosokat,belemegy a füledbe a dallam él eldobolod,vagy zenét teszel a füledbe és úgy ülsz le a dob szerkóhoz,vagy az interneten is fennt vannak netes oktatók...amugy meg minden az alapon múlik(azokat kell jól begyakorolni,úgy,hogy szinte hiba nélül menjen és hogy gyors legyen)!!! :DD :P fiú vagy vagy lány?? :o
2013. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(Előző válaszoló vagyok) Leginkább (arra a válaszomra válaszolva,h hallgass zenéket vagy tegyél b a füledbe zenét és úgy ülj le a dobhoz és próbálgasd) leginkább Red Hot Chilli Peppers számokat ajánlok,h jól megtanulj dobolni!De mondom leginkább az alapokat kell jól megtanulnod! ;)
2013. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!