Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tompítással, hangzással...

Tompítással, hangzással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kvint fogásnál, pl:


--------------

------------

------------

------7-----

--3--5------

--1---------


Ha megpengettétek a mély E és A húron a kvintet, utána amikor továbbléptek az A és D húrokra, hogyan tompítjátok az előzőleg lefogott (E és A húron) kvintet? Mivel alapból az E húr tovább szól, torzításnál nagyon rosszul szól, nyilván tompítani kellene, de nem tudom, hogyan!? Újjal, vagy mint p.m.-nál a tenyér élével kellene?



2013. aug. 22. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Csináld lassan, mert ahogy leveszed az ujjad elvileg tompítani is kéne vele a hangot.
2013. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a húrlábnál a tenyér élével, legalábbis nekem az tűnik pont ide illő kifejezéssel élve 'kézenfekvőnek' :D Amúgy nem tudom, ez mennyire helyes technika, de hogyha én a D és A húron játszom kvintet, akkor a mély E húrt a bal kéz középső ujjal alapból tompítom, így hogyha véletlenül belepengetnék, akkor sem szólalna meg.
2013. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mutatóujjammal úgy fogom le az A-n az 5. bundot hogy, egy picit hozzáér az E húrhoz.
2013. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget, hasznosak voltak!
2013. aug. 23. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!