Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Flac lossless vs 320kbps. Van...

Flac lossless vs 320kbps. Van különbség?

Figyelt kérdés
Persze mindenki rávágja, hogy van. De én most szedtem le egy albumot Flac módba, és semmi különbséget javulást nem hallok a 320kbps-hoz képest. Aimp3-at használok...

2013. aug. 23. 18:05
 1/6 A kérdező kommentje:
:D Sőt, némelyik még halkabb mint az mp3...
2013. aug. 23. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Van különbség, csak azt nem tudod kihallani egy sima számítógép hangkártyával, mert azoknak a mintavételezési frekvenciája 44.1 kHz, és a Flac lossless-nek lehet akár 96 kHz-es mintavételezése is. Tehát a számítógép hangkártyája nem tudja ezt a magas mintavételezést kezelni, ezért nem hallasz különbséget.
2013. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor majd muszály lesz valami cd lejátszót vennem az erősítő mellé...
2013. aug. 24. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj feltétlenül egy CD lejátszót venned, kényelmesebb PC-ről/laptopról zenét hallgatni. Nem ismerem az általad említett lejátszót, de én inkább a foobar2000-t ajánlom meg a hifi-rajongók is (igaz én az egyszerű megjelenése miatt kezdtem el használni, meg csak ez tudta rendesen kezelni a .cue fájlokat). Az alábbi linken van egy leírás, amivel javíthatod a hangzást:

[link]

Ezzel nekem közvetlenebb a hang, nem olyan 'elmaszatolt', de a leírásban megmagyarázzák szakszerűen. Így (meg egy aranyozott cstlakozós RCA-jack kábellel) én érzem a különbséget. A 24 bites, 96 vagy 192 khz-es hangfájlok valóban remekül szólnak, ezekre keress rá, akkor bizonyára észreveszed a különbséget.


A zsebbenyúlós megoldás meg a külső hangkártya (DAC) de nem olyan embertelen drága az, bár nyilván vannak csillagászati árú termékek is.

2013. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez a fubár ba job a hang ez akora ezotéria topic :D hogy nem igaz a program készitője is elismerte hogy ien nincs és hogy megegyezik a winampal és az emberek 99% általába elvérzik egy vakteszten még a 112 kbps es cbr es mp3 at se tudják meg kulőmbőztetni a 24/192 es wav tol head-fi.org forumán is 10 böl 4 ember tudta bár ot sima wav volt 16/44 es
2014. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
egyébként tőbb 100 giga lossless zeném van de azért ne éjunk álomvilágba
2014. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!