Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az énekeseknek mikért más a...

Az énekeseknek mikért más a hangjuk éneklés közben, mint amikor beszélnek?

Figyelt kérdés

Lehet primitív kérdés, de ezt tapasztaltam. Haverom mutatott egy zenekarról videót, és interjú is volt, és beszélt az énekes, és mondom: "ez ki?" Hát az énekes! "ez?" igen! Nem hallod a hangján?


De teljesen más a hangja mikor beszél, meg mikor énekel.

Mégis miért?

Nem csak egy énekesnél tapasztalom ezt, hogy mikor énekelenek más a hangjuk, mint mikor beszélnek.

Stúdióban feljavítják az emberek hangját?



2013. aug. 27. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a beszéd és az énekhangja. Figyeld meg a tehetségkutató műsorokban vagy például saját magadon.
2013. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
valószínűleg egy kicsit fel de nem emiatt más szerintem azért mert akkor a megszokottnál magasabb és mélyebb hangokat kell kiadniuk de ez csak az én véleményem lehet h nem így van
2013. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert betorzítják a hangfelvételeket, (főleg a mai szar hangtorzítós fosokat)és mert más is az énekhangjuk mint a beszédhangjuk. Ennyi.

Az énekléskor elvárásoknak megfelelve kell játszanod a hangoddal, míg beszédkor szabad vagy!

2013. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen így működik, másként használjuk olyankor a hangképző szerveket. Érdekes példa: Jon Bon Jovi a rekedtes hangjáról hangjáról híres, de ha beszél nem olyan a hangja. Szerintem akár szinkronizálhatna is, érdekes módon csak énekléskor hallom a rekedtséget a hangjában, beszédkor magasabb a hangja. Ami furcsa, mert fordítva szokott lenni. De a fiatal koráról beszélek.
2016. jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!