Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet hogy az mp3 ami...

Hogy lehet hogy az mp3 ami alacsonyabb bitrátájú, jobb hangzású mint az eredeti cd?

Figyelt kérdés
Na jó, megpróbálom elmagyarázni. Még jó sok évvel ezelőtt egy metál albumot megszereztem mp3-ban, ami olyan 192-es bitrátájú volt. Csak mostanában eszembe jutott hogy letöltöm az eredetit flac formátumban (így veszteségmentes, ugyanaz nagyjából a flac mint a wav). Sok torrentet leszedtem, és töltöttem az albumokat (igazából azért töltöttem le többet, mert közben rájöttem hogy amit letöltök az kissé másabb verzió mint ami nekem van meg, de sehogyan sem tudtam megtalálni mert mind ugyanolyan volt, de ez más történet)és csak utána vettem észre hogy ami meg volt nekem már régóta, jobb hangzású, mint amit letöltöttem. Audacityben egymás mellé raktam ugyanazt a két számot, és így próbálgattam. Amiket letöltöttem, mind ugyanolyan volt (elvileg ezek veszteségmentesek, és eredeti cd-ről vannak). Nem arról van szó hogy rossz a minősége, hanem tompább, durvább a hangzása, ami régebb óta megvolt annál a cintányérok jobban hallatszanak, és az egész jobb, lágyabb a hangzása, de ugyanolyan ütős. Úgymond "butább" a hangzása, ami mondjuk elektronikus zenénél nem olyan nagy baj, de ahol gitár meg cintányér meg egyéb ilyenek vannak, ott igen. Elég jól kihallatszik a különbség. Megpróbáltam hogy mp3-ban is letöltöm az albumot, de az is olyan volt. Utána meg átkonvertáltam 192-esbe, amilyenben az én régebbi verzióm van, de akkor is más volt. Azt írtam hogy más verzió az enyém, ezt nem tudom megtalálni, de amúgy csak annyi hogy bizonyos számok néhol különböznek, amúgy ugyanaz az album.

#vldksdsdsa
2013. aug. 28. 15:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!