Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy zenekar újra felveszi...

Ha egy zenekar újra felveszi egy lemezét, az plusz egy lemeznek számít?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy zenekar, ami a kezdeti korszakában pénz szűkében vannak, ezért csak alig élvezhető, rossz minőségű anyagot produkálnak, de életjelnek elég a zenekarról. Ezeket általában nem is lemeznek hívják, inkább csak demónak.

Szóval ezen demó jó emberek fülébe jut, akik felkarolják a csapatot. Elindulnak a turnék, és a nagylemez gyártások stúdió minőségben. De mondjuk gondolnak egy nagyot, és szeretnék a kezdeti dalokat is egy szintre hozni a többivel. Mondjuk megérik a 10. évet, és ennek apropóján kiakarják adni a legelső anyagot, újra felvéve, esetleg itt ott kipofozva egy kis áthangszereléssel. Ez a banda, az eddigi tíz év alatt, hogy kerek legyen, kiadott 10 lemezt. Ha az elsőt felveszi újra, akkor 11 lesz? Azért nem tudom eldönteni, mert az új lemezen új számok vannak, de ezeket a számokat már egyszer kiadták, szóval elvileg nem kéne újnak venni.



2013. szept. 9. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha csak demo volt, és nem adták ki hivatalosan lemezként, akkor szerintem az újra felvett a lemez.

Ha csak újra keverik a lemezt és úgy dobják ki, az nem új lemez. (nagy divat ez manapság, sokan csinálják, én nem látom értelmét.)

Ha teljesen áthangszerelik, beleraknak, elvesznek régi dalokba, esetleg más hangszerekkel is és új számokat is írnak rá, azt esetleg lehet új lemeznek nevezni.

2013. szept. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!