Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Digitális vagy akusztikus...

Digitális vagy akusztikus dobszerkó?

Figyelt kérdés

[link]

erről pl mit gondoltok van itthon egy keverőpultom arra szeretném rákötni de az akusztikushoz kell mikrofon stúdiófelvételnél meg dobfülke vagy milyet érdemes venni


2013. szept. 27. 00:05
 1/2 anonim válasza:

Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya. Ha lenne pénzem, igazából én mindkettőt megvenném magamnak. Az egyiket itthonra, gyakorolni, a másikat pedig próbálni és koncertezni.


Stúdiózni az akusztikus dob akkor nagyon jó, ha megfelelő mikrofonok vannak hozzá, és maga a dobcucc minimum egy felsőközépkategoriás. Amúgy az elektromos dob ilyen téren olcsóbb megoldás, ha stúdiózásra kell, és teljesen jó is. Ha nagyon választanom kellene, praktikussági okok miatt az elektromosat választanám, de ha lenne pénzem, akkor mindkettőt.



U.I.: én magam gitáros vagyok ugyan, de van zenekarom, és már volt szerencsém mindkét típussal kipróbálni, amiket leírtam neked.

2013. szept. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Clairvoyant ***** válasza:
A kérdés, hogy egy akusztikus szet mennyire zavarná a környezeted. Ha nincs ilyen problémád, ennyi pénzért kapsz egy alap szetet gyakorlásra... egy lakótelepi lakásban nyílván ez nem opció, de akkor sem biztos, hogy ilyen cuccot vennék. Nekem pl. nem állt rá a kezem egy ehhez hasonló kütyüre, így inkább maradtam a rendes rackes vdrum kiteknél. Igaz, dupla árnál kezdődnek, de az élmény annál nagyobb.
2013. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!