Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit lehetne mondani a The...

Mit lehetne mondani a The Beatles-ről?

Figyelt kérdés
Prezentációt készítek a The Beatles-ről. Találomra választottam, mert sokan ismerik őket. Nem szoktam a zenéiket hallgatni. Most belehallgattam egy-kettőbe. Nem rosszak, de megmondom őszintén nem az én stílusom. Viszont a prezentáció végén pár mondatos rövid véleményt kell mondani. Szerintetek mit mondhatnék? Valami ötlet?

2013. okt. 26. 22:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ízlésekkel tényleg nem lehet vitatkozni. Ami viszont tény, hogy a mai ún. "könnyűzenében" nincs olyan irányzat - a popzenétől egészen a metalig - amire ne lett volna alapvető hatással a Beatles. Erről szerintem lehetne beszélni.


Amiről én még beszélnék, az az, hogy alig 8 év alatt - amíg aktívan lemezeket adtak ki - milyen elképesztő zenei utat jártak be. A kezdeti teljesen slágeres egyszerűbb zene után néhány évvel az egészen elborult kísérletezéseken át jutottak el az Abbey Road mesterműig. Szerintem ezt lehetne kiemelni, hogy a mai helyzettel ellentétben ők a világ legnépszerűbb zenészeiként sem azt nézték, hogy mi a könnyen eladható, hanem azt, hogy mi az, ami zeneileg új és izgalmas.


Az pedig, hogy "megcsinált fiúcsapat" lett volna, teljesen hülyeség. Utána kellene olvasni, és látni, hogy mielőtt befutottak volna, évekig a leglepukkantabb klubokban játszottak és küzdötték fel magukat kemény munkával. Félig-meddig manageri döntés egyedül a dobos lecserélése volt, az is pusztán zenei megfontolásból történt, Pete Best ugyanis nem tudott elég jól dobolni.

2013. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

A Beatles sikerét az egyszerű, de nagyszerű zenék, és az elgondolkodtató, szívhez szóló és rólunk nekünk szóló szövegek adták.

A lényeg tényleg azon van, hogy a pofon egyszerű dolgok, ha azok jól és szívből vannak megcsinálva mennyire nagyot tudnak ütni.

És a mondanivaló.

Szó sincs megcsinált fiúzenekarról.

2013. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :))

És igen, tudom, hogy "bitlsz"! :D Mindig így ejtem, de azért köszönöm, hogy figyelmeztettél rá!! :))

Sokat segítettetek!

2013. okt. 27. 21:52
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Arról se feledkezzünk meg hogy studiótechnika terén is nem kis forradalmat indítottak, emellett sok stílus alapjait tették le stb stb. De ha meghallgatod az albumaikat vagy legalább az utolsó néhányat megérted.Van jó pár daluk ami ma is hallgatható, ez nem túl sok rock&roll/pop zenekarról mondható el akik a 60-as években működtek.
2013. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
[link] nézz körbe
2013. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
gondolom már nem aktuális (sajnos) pedig én is prezentációt csináltam belőle és az ének tanárom örült ,hogy a Beatles-ről írtam...én szeretem a számaikat kár ,hogy John Lennon meghalt... :( ,de a zene elég elgondolkodtató és még mindig tekintélyesebb mint Justin Bieber / 1D (bár se hangjuk se semmi de senkit nem akarok meg bántani) de én szeretem ezt a stílusú zenét :)
2014. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Van a beatles nek egy száma ami az elsö heavy netal számnak tartjak https://www.youtube.com/watch?v=S8SImoLm_UI

Nézétek meg érdemes végig hallgatni :)

2015. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Rég olvastam a legelső válasznál nagyobb ökörséget. Na mindegy. A Beatles egy úttörő csapat volt, szinte mindenre és mindenkire hatással voltak. Színvonalas zenét játszanak, és tehetséges zenészek.


Az első meg akkor szarozza a Beatles-t, ha legalább annyit tett az asztalra, mint ők (amit én kétlek).

2020. febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!