Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Gitártab olvasás,...

Gitárosok! Gitártab olvasás, gitártab jelölések?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el elektromos gitáron játszani. Minden jól megy, viszont a gitártab olvasásban van egy kis problémám. A különböző jelöléseket nem nagyon tudtam az angol leírásból megérteni/megkülönböztetni, magyarul meg nem nagyon találtam leírást. El tudná valaki magyarázni, hogy a Slide, Slide-Strike, Bend, Bend and Release és a Hammer On/Pull Off/Combination jelöléseknél mit kell csinálni illetve miben különböznek? Nagyon hálás lennék!

2013. okt. 28. 13:46
 1/8 anonim válasza:
0%
Sztaki szótár? :D
2013. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a jelentésüket értem, csak azt nem, h minél mit kell pontosan csinálni
2013. okt. 28. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
5%

És szerinted az évekig tanulandó gitáros technikákat itt fogjuk neked pár kommentben leírni?

Menj el egy tanárhoz, pár év alatt megtanulhatod.

2013. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Engem csak az érdekelne, hogy pl. az egyiknél megpengeted a hangot aztán "odacsúszol" a következő hangra és ott is pengetsz, vagy csak az elején pengetsz és csúsztatás után nem.
2013. okt. 28. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben a technika is benne van.

Ha nem világos, akkor írj priviben nekem, és megpróbálom neked megfogalmazni a trükköket - meg amit tudni szeretnél.

(Egyébként nem szükséges tanárhoz menned, én is mindent youtube-ról tanultam meg - másfél éve gitárok, fél éve elektromos gitáron)

2013. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

slide (csúsztatás): így jelölik: pl.: 5/7 azt jelenti, hogy az 5. bund-ot megpengetve átcsúsztatod az ujjad a 7. bund-ra. ha ezt látod, hogy: 7\5 akkor a visszafelé csúsztatod az ujjad

bend (nyújtás): bármelyik húrt bárhol lefogod, pengeted, majd le vagy fel tolod az ujjaddal,(ha kb a következő húrig tolod fel, egy akustikus gitáron kb fél hangemelkedést jelent) ezzel lágyabb hangemelkedést érsz el mint a csúsztatással

bend and release (nyújtás és visszaengedés): az előző "folytatása" a feltolt húrt kipengés után újra megpengeted és leengeded az újjaddal

hammer on (rákalapálás): ha pl ezt látod: 5h7 azt jelenti, hogy az 5. bundon megpengeted és egy másik ujjaddal ráütsz a 7. bund-ra, tehát azt nem pengeted hanem a hangot a rákalapálással hozod ki

pull off ("lehúzás"): ha ezt látod: 7p5 a 7. és az 5. bundon is lefogod, megpengeted (a 7. bund fog szólni) és ezt az ujjadat lehúzod, ezzel azt eredményezve, hogy utána az 5. bundon lévő hang megszólal

a kettő kombinációja: 7p5h7 megcsinálod a pull off-ot majd gyorsan visszakalapálsz a 7. bundra

annyit még üzennék, annak a kommentelőnek aki évtizedes tapasztalatokról beszél, hogy ezek alap gitártechnikák, kb 2. órai anyag ;) az, hogy egy Satriani vagy egy Steve Vai hogyan alkalmazza, az az ő sajátosságuk, de ezeken alapszanak az megoldásaik is

2013. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Makoscsiga ***** válasza:
10%
Én szinte biztos vagyok benne, hogy a youtube-on minimum 534 olyan vidó van, ami elmagyarázza/bemutatja ezeket a fogásokat.
2013. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5. és 6. köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :)
2013. nov. 17. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!