Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

RamoneGirl kérdése:

Szeretnék megtanulni gitározni. Mivel/Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni gitározni. Már beszereztem a hangszert- félakusztikus. Van egy könyvem is, ami a finger picking, azaz 4ujjas pengetésről szól. De hogyan/ mivel kezdjem az alapokat? Akordok vagy tabról...???

2013. okt. 30. 00:39
 1/4 Clairvoyant ***** válasza:
100%

Mindenkinél más válik be.


Én akkordozással kezdtem (Em-Am-G-C-D-Dm-F barré, kvintek stb.), utána gyakoroltam csak be a tabulatúra olvasását. Ajánlom a Muszty-Dobay féle oktatókönyvet, abban mindkettőnek ott vannak az alapjai, egyszerűen, érthetően.

2013. okt. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress egy tanárt, ha tényleg érdekel
2013. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkordokkal kezdd.. Én személy szerint a Google-t használtam (először) ott néztem meg mit hogyan kell.

De persze mielőtt meglett a gitárom, heteken keresztül gitáros videókat nézegettem, és mikor megkaptam nem úgy álltam hozzá, hogy semmit nem tudtam. Szóval nem árt megismerni a húrok neveit, az akkordokat, aztán mehet a tab olvasás is. Én személy szerint azt is magamtól tanultam. Aztán az, hogy megvannak az első sikerélmények (pl. felismered kedvenc zenéid dallamát), már megadja azt a lökést, ami miatt többet akarsz tanulni.

Jó tanulást! :)

2013. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is akkordokkal kezdtem anno, aztán mikor már úgy voltam vele, hogy unom őket - és természetesen jól is mentek -, elkezdtem tanulni youtube-ról azokat a számokat, amiket szerettem, és hallgattam, amiket szívesen játszottam volna gitáron. :) Nagyon sok, jó videó van fent a neten gitár trükkökről, technikákról, és különféle számokról, úgyhogy érdemes utánuk nézni. :)

Ajánlom a "martyzsong" nevű profilt a youtube-n. :)

Sok sikert a gitározáshoz!


Ui.: A Muszty-Dobay könyv tényleg nagyon jó (lehet). :D Érdemes beszerezni, de én megtaláltam őket interneten is. :)

2013. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!