Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire fontosak a dobverőkön...

Mennyire fontosak a dobverőkön lévő jelölések?

Figyelt kérdés

Hellótok! :)


Én most SM2B-t használok, szeretem, mert eléggé vastag is, meg masszív is. Főleg rockot, metált, punkot, grunge-ot játszok. Amikor elkezdtem dobolni, akkor is ilyet vettem, és elég nehéz volt vele játszani a vastagsága meg a nagyobb súlya miatt, de már így egy év után simán tudom használni.


Szóval mit ajánlanátok? Melyik jobb? Mit jelentenek pontosan a jelölések? Mennyire fontos a szerepük?



2013. nov. 3. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
A dobverőkön a jelölések a vastagságot és a fajtáját jelzik. Másfajta dobverőt használnak zúzós rockzenéhez és megint másikat jazz-hez. A vastagabbal nagyobbat és erősebbet lehet ütni, a vékonnyal (pl. american hickory, én is azt használom), nagyon finoman lehet a grouve-okat és az apró ghost note-okat játszani.
2013. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!