Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni szeretnék tanulni,19...

ZorPrime kérdése:

Gitározni szeretnék tanulni,19 éves dobos múlttal váltanék hangszert,36 évesen. Sikerülhet, van értelme belevágni? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

1994 óta dobolok, ez idő alatt a metalon belül szinte mindent játszottam (heavy/powertől a blackig)úgy összesen kb. 8 formációban. Azért szeretnék gitározni tanulni, mert 1. gyakran van ihletem, riff/témaötletem és hasonlók, de nem tudom előadni, 2. elegem van már a nehézkes, száz felé figyelős cipekedésből és szerelésből, a magas "rezsiből" (a verő fogyóeszköz, egy cin alsó hangon 30 e, stb.), 3. otthon a négy fal között is tudnék teljes értékűen gyakorolni mások zavarása nélkül, 4. szeretném megvalósítani a saját elképzeléseim (a színpadon elől már végre :) ).

A fentiek szerint zenekari/színpadi gyakorlatom van bőven, tehát e téren nincs gond. Elsősorban a ritmusgitározás érdekelne, de nem Tankcsapda-szinten (kedvencek: Dave Mustaine/Jeff Waters - fifikás, okos ritmusjáték; ugyanakkor nagyon szeretem a death/thrash-vonalat is).


Naponta legrosszabb esetben is tudnék rá minimum egy szűk órát szánni (persze ha lehet, az érdemi haladáshoz ennél több kell). Egyáltalán nem vagyok botfülű, sőt. ;)


Szóval, mit javasoltok? Érdemes? Jó lenne 1-2 éven belül (persze szisztematikus gyakorlás mellett) valami előadhatót produkálni, nem csupán magamnak akarok játszani. Belevágjak? Évek óta küzdök ezzel a dilemmával... Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2013. nov. 4. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

zenélsz.. gondolom együttessel, miért nem kérdezel meg valakit, aki ért hozzá?

De szerintem simán nekikezdhetsz mivel dobolsz tehát alap megvan hozzá, a ritmusérzék.. bár én nem tudok sajnos gitározni..

2013. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kíváncsi volnék "külsősök" véleményére is. :)
2013. nov. 4. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Te már ezt eldöntötted magadban. Gitározni akarsz, hát gitározz! Ha mégsem tetszik, legfeljebb abbahagyod, viszont a dobolást ne add fel. Gitárosból rengeteg van, de a jó dobos nagyon ritka.
2013. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki mindenféle zenei előképzettség nélkül úgy döntött 50 évesen, hogy neki fog gitározni. Most már 60 felett van, és egy amatőr kis örömzenekarban játszik ritmusként és egész hangulatos kis bulikat szoktak csinálni. Szóval a kor ne legyen akadály, ráadásul megvan az alapod a kezdéshez is, tudsz rá szabadidőt szánni, mi kell még? Nincs is min gondolkodni. Ha van egy kicsi tehetséged és tényleg gyakorolsz amikor tudsz, akkor 2 éven belül már simán el tudsz majd játszani néhány számot úgy, hogy azt hallgatni is jó legyen, ne csak játszani. :-)
2013. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés igazából?

Ha gitározni akarsz gitározz, ha dobolni akarsz dobolj.

Ha most itt beírják 10-en, hogy nincs értelme, akkor nem fogsz gitárt soha többet?

2013. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kerry: a kérdés magva az, hogy ilyen korban érdemes-e belevágni a gitárba úgy, hogy eredmény is várható legyen.
2013. nov. 5. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:

De milyen eredmény??

A zenélés nem verseny.

2013. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy nem verseny. Leírtam, hogy milyen jellegű témák/"játékjelleg" biztosnak mondható elsajátítása érdekelne. :)
2013. nov. 5. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!