Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone aj220sce vagy Fender...

Epiphone aj220sce vagy Fender cd60?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinéztem egy Epiphone 220sce gitárt, de a hangszerboltos lebeszélt róla. A Fender cd60-at javasolta. De nekem a Fenderek nem állnak kézre, nehezen fogom a húrokat, kényelmetlen a nyaka, még az Epi maga volt a tökély. (elég rövidek az ujjaim is sajna) Hallgassak az eladóra, vagy inkább magamra? Mi a véleményetek a két gitárról?



2013. nov. 9. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez a Fenderem van és nagyon szeretem. :) De ha neked az Epiphone jobban tetszik, akkor szerintem azt vedd meg!;)
2013. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Atti2486 válasza:
Két Epiphone AJ220sce t is kipróbáltam és mind a kettőnél berezgett a vastag E húr ha túl erősen pengettem ez normális ennél a tipusnál?
2014. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen magadra, legalábbis magyarországi bolti eladókra semmiképp.


"Két Epiphone AJ220sce t is kipróbáltam és mind a kettőnél berezgett a vastag E húr ha túl erősen pengettem ez normális ennél a tipusnál?"

Minden beállítás kérdése.

2014. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Atti2486 válasza:
de milyen beállítás kell hozzá? Mind a kettő ugyanúgy bezörög ha nyitottan megpengetem az E t
2014. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bundcsiszolás, húrmagasság, nyakgörbület, nyeregreszelés, ésatöbbi.
2014. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Atti2486 válasza:
jó de ezeket nem a gyárban kellene megcsinálják, hogy a vásárló egy kész és jól beállított gitárt kapjon?
2014. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, ebben az árkategóriában ott csak egy durva, nagyjábóli beállítást csinálnak a vadiúj gitáron.

Aztán becsomagolják, esetleg hónapokat pihen egy raktárban, majd Indonéziából/Kínából vagy más ázsiai országból elszállítják különböző módokon egy európai raktárba, ahonnan majd szintén több közvetítőn keresztül bekerül a boltba.

Ezalatt bőven történik vele annyi hőmérséklet/páratartalom változás, hogy az eredeti beállítást már rég elvesztette.

Úgyszintén a gyárilag rárakott húrok nagy része kuka.


Normál esetben egy ilyen gitáron azzal kezdi az ember, hogy kidobja a húrokat, vesz rá újakat majd beállítja a nyakat, ellenőrzi a bundokat, stb., illetve elviszi egy hangszerészhez, aki mindezt profin megcsinálja.


Nem tudom, mit vársz ennyi pénzért?

2014. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!