Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek el megtanulni...

Hogyan kezdjek el megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés

A szüleimtől kaptam egy klasszikus gitárt és meg szeretnék tanulni játszani rajta.

Tanárhoz nem járhatok,tehát magamtól kell megtanuljak internet segítségével.

Amit észrevettem,hogy mikor lefogom a legvastagabb húrt(E húr) olyan mintha zörögne és nem tudom miért :( .Arra gondoltam hogy nem fogom le jól,de sehol sem kapom meg hogy kell rendesen lefogni a húrt.Tudnátok segíteni?

Videót is küldhettek privátban vagy bármilyen jótanácsot szivesen fogadok :D .

Minden érdekel ami szükséges ahhoz hogy megtanuljak szépen gitározni.



2013. nov. 11. 16:06
 1/2 anonim válasza:
több minden miatt zöröghet. lehet, hogy csak el van hangolódva. nem árt, ha jól van behangolva a gitárod... :) az is lehet, hogy túlságosan a végén fogod le a fekvést. tehát úgy fogd, hogy a tizenkettedik fekvéshez közelebbi végénél legyen az ujjad. az a legjobb, ha képzeletben három részre osztod a fekvést, és a tizenkettedik felé nézve az utolsó harmadban van az ujjad. ha semmi nem használ vidd el beállítatni, bár egy klasszikust nem tudom, lehet-e. az ujjad ne remegjen, és a hegyével fogd a húrt. igazából ennyit tudok javasolni :)
2013. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
ha értesz némicskét angolul akkor youtube-on nagyon ajánlom Marty Schwartz-ot vagy Nail Guitar-t, esetleg a Mahalo-s embereket, ők nagyon jól tanítanak. Ha nem megy az angol akkor van egy olyan könyvecske, hogy Muszty-Dobay Gitáriskola, onnan is el lehet sajátítani a gitározás alapjait.
2013. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!