Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Akusztikus gitárnál...

Gitárosok! Akusztikus gitárnál lényegesen számít hogy jobb vagy balkezes?

Figyelt kérdés

Évek óta gitározom. Balkezes vagyok. Van egy klasszikus (nylon húros) és egy elektromos gitárom. Szeretnék venni hamarosan egy acélhúros akusztikust is. Ahogy utána néztem, a balkezesnél (természetesen) jóval kisebb a választék és az árak sokkal magasabbak. Ezt az elektromos illetve elektro-akusztikusoknál megértem, hiszen a teljes elektronikát és a legtöbb esetben a gitár formáját is meg kell fordítani. Viszont a klasszikus gitároknál elég áthúrozni a gitárt és (ha jól tudom) semmi sem változik, hiszen a gitár teljesen szimmetrikus (ha jól tudom nem is gyártanak balkezes klasszikust).

Ha egy szimmetrikus (nem pedig egyik oldalt bevágott) acélhúros akusztikust áthúrozok, elvileg csak annyi lesz a furcsa, hogy a koptató a rossz oldalon lesz. Vagy esetleg van valami a mechanikájával ami miatt ez nem jó? Vagy esetleg zavaró lesz ha a koptató másik oldalt van? Sok elektromoson (pl. nekem is) nincs is koptató.



2013. nov. 19. 16:17
 1/8 Tarnolf ***** válasza:
47%
Nem, nem lesz semmi gáz igazából. :) Ugyanúgy lehet használhatni, koptatót meg tudsz csinálni egy műanyaglapból. :D
2013. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi változás nem lesz a gitár szerkezetében. Ugyanolyan lesz, csak a koptatólap lesz felül, de az meg nempara. Pl Curt Kobain is balkezes volt, és neki is így nézett ki a gitárja, hogy a koptatólap felül volt.
2013. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is így gondoltam, csak olvastam néhány helyen, hogy nem jó a gitárnak, mert igazából felépítésre nem teljesen szimmetrikus a gitár, pl. a nyaka jobban megvan erősítve a vastag húroknál és hogy így meg elgörbül, meg h a nyeregnek és húrlábnak is ilyenek miatt nem jó. De akkor úgy látom, hogy jól gondoltam az elején.
2013. nov. 19. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért hogy "semmi változás nem lesz" az erős túlzás és butaság.

Alul a hídat pl cserélni kell.. egyrészt húrmagasság, másrészt oktáv pontosság.. az nagyon nem mindegy.

Aztán ottvan a még a szemöldök (nut, ki hogy hívja) Azt szintén cserélni kell! Kezdjük ott hogy át se tudod húrozni fordítva, mert a nut-ba nem fog belemenni a húr.


Persze nem hatalmas dolgok ezek, megoldható könnyen és olcsón, de ezek nélkül nemfog működni.


(csak tudnám ilyenkor az első két válaszoló honnan szed ilyeneket:)

2013. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Most olvastam végig amit utólag írtál, igen, jól olvastad, tulajdonképpen pontosan ahogy írtad (meg ahogy én is kifejtettem:P) nyereg és húrláb miatt nemokés.


Tulajdonképpen egy tök logikus dolog, hogy az E1 húr "hajszálvékony" vájatába nem fog belemenni az E6 húr, ami 5ször olyan vastag.


Húrláb is úgy van kialakítva, hogy megfelelő húroknál megfelelő húrmagasság van, ez az egyik.

másik meg az oktáv.

Szóval lényeg a lényeg, egyrészt nemlehet csak simán áthúrozni, másrészt meg használhatatlan lenne.

2013. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a drágábbaknál már gond lenne, itt még nem csak annyi, amit előttem leírtak :D
2013. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Negyedik-Ötödik!

Kb. mennyibe kerülnek ezek a cserék?


Hatodik!

Drágábbaknál még milyen probléma lehet?

2013. nov. 20. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Így hirtelen nemtudom, párezer forintra tippelek max. Nézz körül netes hangszerboltokban, hol lehet kapni ilyen alkatrészeket külön.
2013. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!