Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akkor most én jobb vagy bal...

Akkor most én jobb vagy bal kezes vagyok?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a jobb ill. bal kezesekről és sajnos én nem tudom eldönteni hogy milyen kezes vagyok. Jóformán mindent job kézzel csinálok(tehát jobb kezese vagyok). Viszont bal lábas. Ugytudom az emberek 90-95% amilyen kezes olyan lábas is.

De vannak zavaró dolgok. pl: a billentyűzeten az irányítást(nyilak) csak bal kézzel tudom irányitani, pl ha egy autos játékot játszok. A jobb kezesek a karórát 95%ban a bal kezükön hordják, én csak a jobb kezemen tudom elkébzelni.

Reál beállítottságu vagyok, "profi" vagyok matekbol, de imádok rajzolni,gitározni,irni és szöszmötölni.

Tudna valaki ebben segíteni?



2013. máj. 28. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ember jobb kezes, vagy a jobb oldala a domináns, az nem ugyanaz a dolog. Én is úgy vagyok jobb kezes, hogy a bal lábam és a bal szemem az erősebb. Ez csak annyit jelent, hogy egyik oldalam sem kitüntetett vagy domináns.

Amúgy a jobb-balkezességgel is az a helyzet, hogy nem csak a két véglet létezik. Rengeteg ember úgymond átmenet a két oldal közt. Nagyrészt az egyik kezével dolgozik, de van, amit meg a másikkal, vagy olyan is van, aki teljesen fele-fele arányban használja a kezeit.

2013. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 klopusz válasza:

Szia!


Én fixen balkezes vagyok, vagyis ballal írok és bal kézzel nyúlok mindenért.

Ennek ellenére van néhány dolog, amit jobb kézzel csinálok, valószínűleg azért, mert így tanított a jobbkezes anyukám (vasalás), vagy így találkoztam vele először (bal kézen hordom az órámat). Söpörni jobb és bal kézzel is tudok (attól függ a kezesség, melyik kezed van a partvisnyélen feljebb), ami jó, mert könnyebben tudok takarítani. Az egeret jobb kézzel kezelem, mert így szokott lenni a számítógépeknél, ezt szoktam meg. Mindemellett ballábas és bal szemes vagyok.

2013. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszia gyors válaszokat, azt hogy lehet megállapítani hogy jobb vagy bal szemes vagyok?
2013. máj. 28. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet próbálni, hogy melyik az erősebb, úgy, hogy az egyiket letakarod, és csak a másikkal nézel egy szöveget, vagy valami tárgyat. Aztán cserélsz, és meglátod, hogy melyikkel látsz élesebben (persze ez csak akkor működik, ha egyébként egészséges az ember mindkét szeme). Vagy hogy melyik szemedet használod olyan tevékenységekhez, amelyikhez csak az egyik kell. Pl ha fogsz egy puskát a kezedbe, melyik szemeddel célzol.
2013. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor jobb szemes vagyok, bár már nem teljesen egészséges.
2013. máj. 28. 10:34
 6/6 anonim válasza:

én is valahogy így vagyok, csak fordítva, azaz "hivatalosan" balkezes lennék, de egy csomó dolgot csak jobb kézzel tudok :D pl. dobni, vágni késsel és ollóval egyáltalán nem tudok bal kézzel, viszont írni meg rajzolni, ilyesmi csak bal kézzel tudok...mondjuk már próbáltam tanulgatni jobb kézzel írni meg rajzolni is, (leginkább)kisebb-nagyobb sikerekkel :/

és szerintem én jobb lábas vagyok, legalább is azzal jobban tudok rúgni meg minden

amúgy ez tök fura, mármint hogy általában a balkezesek inkább művészi beállítottságúak, a jobbkezesek meg inkább reálosak, mert én ilyen fele-fele arányban vagyok, szóval én is imádok rajzolni, írni, stb., viszont az iskolában általában inkább kémiából, matekból és fizikából preferálok ;) középsuliba is kémiával fogok továbbmenni, mert jobban érdekel ez, mint pl. a töri vagy irodalom..

15l

2013. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!