Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes stúdióba menni?

Érdemes stúdióba menni?

Figyelt kérdés

Vannak saját dalaim, akik hallották, azt mondták jók. Mondjuk én nem vagyok megelégedve velük, de szerintem nincs is olyan ember, aki az ilyesmi munkáját nem tudja tovább csiszolni. :)

Arról lenne szó, hogy ezek egy akusztikus gitárra íródtak, plusz az ének. A felvételhez, ha itthon szeretném csinálin kellene vennem egy elektroakusztikus gitárt, egy jó mikrofont és egy olyan gépet ami nem tetülassú.

Viszont találtam stúdiót 2500-/óra. Öt dalt akarok felvenni. Ebben a pénzben minden benne van, hangszert is adnak amivel feljátszhatom.

Mi a véleményetek? Mire kell odafigyelnem?



2013. nov. 23. 23:30
 1/6 Kpecér ***** válasza:

Vigyél metronómot (telefonra is vannak már) ha nem akarsz mindent 200szor feljátszani az egyenletlenségek miatt. Mivel az a hangszer nem a tiéd furcsa lesz rajta játszani a nyaka is szokatalan lehet, egy próbát mindenképp adnék neki!

Hajrá!

2013. nov. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
rendben. megfogadom a tanácsot :)
2013. nov. 24. 01:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor érdemes stúdióba menni, ha a dalokat oda vissza tudod, álmodból felkeltve is cd készen elénekled/eljátszod, mert hát az idő pénz:) (itt főleg igaz) ha úgy érzed, hogy tényleg remekül tudod őket, akkor próbáld meg, mert ha nincs egy erős otthoni stúdió, akkor talán érdemesebb stúdióba, ez az ár meg talán nem is vészes, és hajrá (a tempóra valóban figyelj a metronóm eléggé idegesítő de hasznos)
2013. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor gyakorolni kell sokatsokat. ..köszönöm a tanácsokat :)
2013. nov. 24. 12:03
 5/6 peterlord ***** válasza:

Irány a studió!

Öt dalt két óra alatt fel lehet játszani, az utómunkálatok effektezés stb. szintén idő, ha jó a studiós segít, ha nem rád hagyja s nem lesz a legprofibb valószínűleg. Metronom nem fontos, csak a gyakorláshoz, a studióban "tak"jelre játszol úgyis, és utólag a számítógép rendesen a helyére teszi a dolgokat. Ha valamit elrontassz, menj tovább, a végén csak a hibás részt kell feljátszani újra. Rengeteg apróbb trükk van, beszélgess a studióssal mielőtt belevágsz, ötleteivel csak segíthet. Érdemes belevágni, hajrá!

2013. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt mondod jobban megéri? :)
2013. nov. 24. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!