Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrokat vegyek az új...

Milyen húrokat vegyek az új Cort ad810e elektroakusztikus gitáromra?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy ebben az árkategóriában valami gagyi húrokat raknak gyárilag a gitárokra, és érdemes ezeket cserélni, másrészt kezdőként egyébként is érdemes vékonyabb húrt venni a gyárinál. Volt a gitáron egy "qc card", ez a gyári húrok vastagságát jelzi? Kép: [link]

2013. nov. 30. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ezen a húrmagasságok vannak. A 1th a legvékonyabb, a 6th pedig a hatodik, legvastagabb húrt jelenti, mindkettő mellé az van odapecsételve, hogy milyen magasan vannak az első és a 14. érintőnél.

Az, hogy ki milyen húrokat használ, egyéni ízlés kérdése. Annyi a fontos, hogy a gitár típusának megfelelő, tehát akusztikus gitárhoz való fém húrszettet rakj rá. Én Ernie Ball gyártmányú húrokat használok, akusztikus gitárra .12-es szettet szoktam rakni (ez a legvékonyabb húr vastagságát jelöli inchben). Akusztikus gitárra .11-es-nél vékonyabb szettet nem érdemes rakni még kezdőként sem, mert nem fog szépen szólni.

2013. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ki kell derítenem, hogy milyen vastag készlet van most rajta.
2013. dec. 2. 09:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy milyen vastag készlet van rajta. Nem cserélünk egyenként húrt, hanem az egész szettet egyszerre, akkor meg már olyanokat raksz fel, amilyeneket szeretnél. Kb 2000 forintba fáj egy normálisabb húrkészlet, tehát nem egy hatalmas összeg.
2013. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen az egész húrkészletet gondoltam cserélni, azért akartam kideríteni, hogy milyen vastag húr van rajta, mert ha véletlen alapból .11-es van, csak én vagyok béna és meg kell szoknom, akkor meg nincs értelme cserélni..
2013. dec. 3. 06:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gyárilag olyan vastagot tennének rá. Ha gondolod, cseréld, le, de szerintem úgy sem lesz egyszerűbb lefogni. Tudom, hogy eleinte nagyon sz@r, de muszáj gyakorolni, úgy fogod tudni könnyebben/fájdalommentesen lefogni, hogyha megerősödnek az ujjaid és kialakulnak a bőrkeményedések az ujjvégeiden.
2013. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, végül 0.10-es húrt vettem, ég és föld a különbség a gyárihoz képest. Le tudom fogni a nagybarrét! :D Majd később váltok 0.11-re.

Darco húrokat vettem, a Martin húrok liszensze alapján gyártják:

[link]

2013. dec. 4. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!